15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

İSAD’dan TÜSAF seçimlerine ilişkin açıklama

isadamıİstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD) 25 Haziran 2014 tarihinde Ankara’da yeni Yönetim Kurulu’nun belirleneceği Tüm Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İSAD, TÜSAF seçimlerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:


Koltuk hesapları ile SAİK tekrar kilitlenecek mi?

TÜSAF seçimleri ilginç hesapları gündeme getiriyor. SAİK seçimlerini TÜSAF’a karşı ikinci kez kaybeden Levent Korkut ekibi Hüseyin Kasap’a karşı tavırları net olan il dernekleri ile TÜSAF Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan SAİK Yönetim Kurulu üyesi Murat Büyükçelebi’yi desteklemesi ilginç hesapların yapıldığını gösteriyor. Daha önceki dönemdeki tartışmalar nedeni ile kilitlenerek çalışamayan SAİK’te aynı şüphe ile tereddütler yaşanıyor.

Murat Büyükçelebi SAİK Başkanlığı hesabı mı yapıyor?

Aday olduğu andan itibaren SAİK Başkanı Hüseyin Kasap ve ekibine karşı tavırları, konuşmaları ile net olan iller sırası ile Murat Büyükçelebi’nın adaylığını desteklediğini açıkladılar. SAİK YK Üyesi Murat Büyükçelebi ise gittiği her ilde, Kasap’a karşı konuşmaları, tavırları bu TÜSAF yönetiminin bir sonraki SAİK olacağı söylemleri ilginç hesaplaşmayı ortayı koyuyor. Ya da acemiliğini.

TÜSAF da yönetim kuruluna almadığı için Kasap’a tepkili olan Trabzon Dernek Başkanı İbrahim Sertel, gene SAİK sözü alan ve beklentisi olan Adana’dan Arif Özdemir, Malatya Dernek Başkanı Ayhan Altunok, Mersin Başkanı Fahrettin Abeş, onu takip eden Osmaniye Başkanı Metin Sevmez, Van Başkanı Hacı Tugay, kesin olmamakla birlikte Diyarbakır, bu isimlerin çoğu veya illerinin de SAİK seçimlerinde Levent Korkut’un listesinde olmaları da düşündürücü. Bunun sonucu Doğu ve Güneydoğu blok hareket kararı üzerine seçim bir anda Doğu-Batı seçimine de dönüşmüş durumda bu durum daha da üzücüdür.

SAİK yönetimine karşı

Aldığımız duyumlara göre Hüseyin Kasap ilk olarak Antalya Başkanı Süleyman Özer i aday göstermesi ve SAİK üyelerinin çoğunluğunun eski, daha tecrübeli olması nedeni ile ilk zamanlarda desteklediği Özer, buna karşı çıkan iller üzerine bu iller tecrübesi ve hiç bir çalışması olmayan Murat Büyükçelebi adaylığını destekleyip Kasap ve SAİK yönetimine karşı bir Liste çıkarma çalışmaları yapınca aday olmaktan vazgeçmiş. Murat Büyükçelebi’nin ne olursa olsun adaylıktan çekilmeyeceğini açıklaması ilk tepkisi olarak biliniyor.
Şimdi her ortamda SAİK yönetimi ve Kasap’a tepkisini belli eden Korkut un ekibinin Murat Büyükçelebi’nin tecrübesiz olmasına rağmen desteklemesi düşündürücü.

TÜSAF yönetimi SAİK yönetimi ile karşı karşıya

Bu dengeler seçimin kazanılması durumunda TÜSAF ile SAİK’i karşı karşıya getirip acente sorunlarının çözümü yerine gene tartışmalara mı sürükleyeceğinin şifrelerini ortaya da koyuyor. Federasyon yönetiminde çoğunluğu sağlayıp TÜSAF ı SAİK ile karşı karşıya getirip kaybedilen seçimlerin hesapları mı yapılıyor sorusunu akıllara getiriyor.

Doğru ve etik yaklaşım onurlu müessese istifa

SAİK Yönetim Kurulu üyesi, aynı zamanda TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi ve BASİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Murat Büyükçelebi’yi tüm bu pozisyon ve yerlere Hüseyin Kasap ve ekibinin taşıdığı biliniyor. Şimdi doğru olan Kasap ve ekibine inancını kaybetmiş ve TÜSAF’ın doğru yer olduğuna düşünüyor ve ekibi de bu fikirde ise etik ve doğru yaklaşım SAİK yönetim Kurulu üyeliğinden istifa edip TÜSAF seçimlerine bu doğruları ile giriyor. Hükümete seçilmiş bir Bakan, Belediye Başkanlığı seçimine giriyor ise Bakanlık görevinden dahi istifa ediyor.
Bir koltuğa 4 karpuz sığmaz.
Eğer bu şekilde düşünülmüyor ise TÜSAF Yönetimi ile SAİK Yönetimini karşı karşıya getirmemek için TÜSAF adaylığından çekilinmesi tüm dedikodu ve akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır.

Diğer aday Turusan Bağcı

Tüm bu hesaplaşmaların yaşandığı ortamda projeleri, çözüm önerileri ve hazırlıkları ile seçim çalışmalarına devam eden, çalışacak ve başaracak bir ekip kurarak yola devam eden Turusan Bağcı, delege sayısı yüksek illerin de desteği ile şu anda seçimi tartışmalara girmeden önde götürdüğü bir diğer bilgi.

SAİK Başkanı Hüseyin Kasap tarafsız

Tüm bunlara rağmen makamının gerektirdiği şekilde tarafsızlığı açıklayan aday olmayan Kasap kesinlikle taraf olmayacağını adaylara başarılar dilediği, SAİK ile uyumlu destek olacak, sorunların çözümü için birlikte hareket edecek bir ekip olmasını umut ettiğini açıklayarak kendisine, makamına ve ekibine yakışan açıklamayı yaptı. Tebrik ediyoruz.”

 1. Bu yapılan haberlere ve haberciliğe pes diyor ve hiçbir şekilde yakıştıramafığımı beyan ediyorum. Biz bu gemideyiz siz demek ki yoksunuz.

 2. TÜSAF ile ilgili haberde ,kişiler ve benimle ilgili asılsız ve mesnetsiz araştırılmadan yazılan bu haberi yazan ve yatınlayanları kınıyoruz. Basın özgürlüğü bu mu?
  Ben ki hiçbir zaman koltuk için değil sektör için çalışan ender kişilerden olduğumu gerekli araştırmalar yapıldığında gerekli makamlardan,güvenilir kaynaklardan öğrenilmesi çok kolay.
  Aynı gemide olsaydık bu yalanların yayınlanmasına ,araştırılmadan ve yazılarda yönlendirmelere (Doğu-Batı gibi)gidilmesine de müsaade etmezdiniz.
  Yazık çok yazık.
  Bu şekilde mi en çok satılıyor.
  Sizi unutmayacağız.
  Bunlarıda yazarsanız tarafsızlığınızı anlarız.

  İbrahim Sertel

  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  Sayın okurumuz,

  Sigortamedia dijital mecraları olan sigortasikayeti.com ve özellikle sigortahaber e-gazete sigorta sektörünün yakından takip ettiği bir iletişim platformudur. Burada sektörü ilgilendiren haberler yayınlanabilir ve bu haberlere gelen yorumlar da hakaret içermediği sürece yayınlanmaktadır. Şikayette bulunduğunuz bu yazı İSAD’ın bir açıklamasıdır. İSAD ise sektörün saygın ve köklü bir acente derneğidir. Tarafsız yayıncılık ilkelerimiz doğrultusunda her görüşe yayınlarımızda yer vermekteyiz. Beğenmediğiniz görüşlerin karşısında sizlerin bir görüşü varsa bize iletirseniz seve seve bu yayınlarımızda kullanırız. Sizin farklı yorumladığınız tarafsızlık ilkesi de bu değil midir – Saygılarımızla SİGORTAMEDİA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER