16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

İSAD dan tek liste çağrısı

Sektör meclisinin ortak liste şeklinde hazırlanmasını savunan İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD), “Sektör Meclisi Tek Liste” çağrısında bulundu. İSAD, listenin tüm Türkiye’yi kucaklaması gerektiğinin belirtildiği çağrıya 31 Ekim tarihinde saat 12.00’a kadar olumlu dönüşlerin beklendiği belirtti. İSAD Yönetim Kurulu tarafından yapılan çağrıda şöyle denildi:

Bu bir “sektör meclisi tek liste” çağrısıdır

Bu çağrı TÜSAF kurucu üyesi ve TÜSAF Yönetim Kurullarında görev alan İstanbul Sigorta Acenteler Derneği Yönetim Kurulu adına yapılmaktadır. Mesleğimiz, sigorta acenteleri yararına olduğuna inandığımız bir çağrıdır.

İSAD Yönetim Kurulu göreve geldiği günden bu güne kadar, sigorta acentelerinin sorunlarının güç birliğe ile çözüleceğine inanmış, Sektör Meclisi’nin ortak liste şeklinde hazırlanmasını savunmuştur.

İSAD, il delege seçimleri sonrasında da tek liste çağrısında bulunmuş, bununla ilgili kişi kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapılmış, genel kanaatin de bu yönde olduğu memnuniyetle görülmüştür.

Ancak tüm sektörün tanıdığı ve bildiği tarafların ayrı listeler ile seçime hazırlandığı da bilinen bir gerçektir.

28 Ağustos 2013 Tarihinde İSAD tarafından düzenlenen 9. Türkiye Acenteler Zirvesi sonrasında Dernek Başkanları ve İl Temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda genel kanaat (tüm Türkiye’deki acente meslektaşlarımızın da hemfikir olduğu gibi) sektör meclisi seçimlerine birleşerek tek liste ile gidilmesi; olmadığı takdirde birleşme karşısındaki isimler olmadan birleşme taraftarları ile birlikte tüm Türkiye’yi kucaklayacak ayrı bir liste ile 40 kişilik sektör meclisinin çıkartılması gerektiği belirtilmişti.

Bu düşüncelerin sonucu olarak sektöre hizmet vermiş ve mesleğimiz adına bu önemli seçimlere hazırlanan tüm kişi ve kurumlara, tarihi ve mesleki sorumluluklarını da düşünerek ORTAK TEK LİSTE çağrısında bulunuyoruz.

31 Ekim 2013 saat 12.00’a kadar tüm kurum ve kişilerin çağrımıza olumlu cevap vermesini diliyor ve bekliyoruz. Bunun gerçekleşmemesi halinde; İSAD olarak TÜSAF Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul İl Delegesi Sn. Eyyup ÇELİK Başkanlığında, birleşmeye destek veren TÜSAF dernekleri, diğer dernekler ve kuruluşlar ile birlikte 40 kişilik bir sektör meclisi listesi yapılacağını tüm dernek kurum ve kuruluşlar ile il delegelerine bildiririz.

Saygılarımızla,

İSAD Yönetim Kurulu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER