17 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

İngiliz sigorta şirketinden ‘pembe şerit’ talebi

sheilasİngiltere’nin Sheilas’ wheels sigorta şirketi, yollarda yaşanan kazaların azalması ve erkek ve bayan sürücüler arasında çıkan sorunların çözüleceği düşüncesiyle özellikle bayan sürücüler için düzenlenecek ayrı yol şeridi uygulaması önerdi.

İngiltere’de Sheilas’ wheels sigorta şirketi, özellikle bayan sürücüler için düzenlenecek ayrı yol şeridi uygulaması önerisinde bulundu. Şirket temsilcileri ayrıca, şeritlerdeki yol çizgilerini pembe renkte boyamanın ve özel işaretler kullanmanın yararlı olacağına inandığını belirtti. Öneriyi sunan uzmanlara göre, söz konusu tedbirlerle yollarda yaşanan kazalar azalacak ve erkek ile bayan sürücüler arasında çıkan sorunların önüne geçilecek.

İngiltere’de projenin hayata geçirilmesinin yaklaşık 880 milyon sterlin (yaklaşık bir milyar 500 bin dolar) tutacağı düşünülüyor.

Proje uzmanları, yollarda toplu taşıma araçları için uygulanan özel şerit mantığıyla “bayan sürücü şeridi” oluşturulmasını önerdi. Özel şeritler hafta sonu ve bayramlarda herkese açık olacak.

Özellikle bayanlara yönelik ürünler piyasaya sunan Sheilas’ wheels, araçlardan çalınan çantalar için bayanlara tazminat önerisinde de bulunuyor. 2008 yılında bayanlara özel konut sigortası öneren şirket 2010 yılında ise bayan seyyahlar için sigorta uygulaması başlatmıştı. Şirket, renk olarak da kendilerine yine pembe rengi seçmişti.

HABER7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER