23 Mayıs 2024, Perşembe
spot_img

ING Emeklilik’te Yeniden Yapılanma ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sarper Evren oldu

sarperevrenTürkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden ING Emeklilik’te uzun yıllardır farklı görevler üstlenen Sarper Evren, Kasım 2013 tarihi itibarıyla Yeniden Yapılanma ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, kariyerine 1994 yılında Oyak Sigorta A.Ş.’de uzman yardımcısı olarak başlayan Sarper Evren, 1995-1997 yılları arasında Axa Oyak Hayat Sigorta A.Ş.’ye Uzman olarak görev yaptı. 1999-2003 yılları arasında Axa  Oyak Hayat Sigorta A.Ş.’de Müdür Yardımcılığı ve Müdürlük görevlerini yürüttü.

Evren, 2003 yılında ING Emeklilik’te Pazarlama Grup Müdürü olarak göreve başladı. 2012 yılına kadar Mali İşler ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Evren, son olarak 2012 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürdü.

ING Emeklilik CEO’su Jetse de Vries, Sarper Evren’in yeni göreviyle ilgili yaptığı açıklamada, “Evren’in yeni görevi, ING Emeklilik stratejisinin uygulanması ve şirketin uzun vadeli hedefleri doğrultusunda gelecekteki sürdürülebilir büyümenin sağlanması için anahtar olacaktır. Kendisine başarıları diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER