29 Kasım 2023, Çarşamba
spot_img

ING Emeklilik, orta ve uzun vadede kazançtan yana

ihsan cevikING Emeklilik Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çevik, bireysel emeklilik sisteminin büyümeye devam ettiğini belirterek, müşterilerinin uzun vadeli emeklilik sözleşmesine sahip olmalarını hedeflediklerini açıkladı.

Türkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden ING Emeklilik’in Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çevik, Türkiye’de halkın sigortaya olan güvensiz yaklaşımının Bireysel Emeklilik Sistemi ile kırıldığını söyledi. Çevik, BES’in bu denli gündeme gelmesinin sebebinin sistemin şeffaf, kolay ve açık olmasından kaynaklandığını söyledi.

Çevik, “ING Emeklilik olarak, asıl hedefimiz; müşterilerimizin uzun vadeli bir emeklilik sözleşmesine sahip olmalarını ve sistemden daha fazla faydalanmalarını sağlamak… Bu nedenle BES’in uzun vadeli bir birikim ve yatırım sistemi olduğunu tüketicilere daha yoğun şekilde anlatmamız gerekiyor” dedi.

BES’te öngörülen 10 yıllık sistemde kalma süresinin katılımcılar tarafından uzun bulunduğunu aktaran Çevik, bu nedenle ortalama 25-30 ay gibi bir sürede sistemden çıkılmak istendiğini dile getirdi. Çevik, “Ülkemizde Bireysel Emeklilik Sistemi 10. yılını doldurdu. 2003 yılında 46 yaşında olan bir kişi, bugün emekli olmaya hak kazandı. Burada sektör olarak bize düşen görev, müşterilerinin kısa dönem ihtiyaçları için bireysel emekliliklerini bozmamalarını, daha uzun vadede bunu sürdürmeyi düşünmelerini sağlamaktır” dedi.

ING Emeklilik, kısa vadede yüksek getiri yerine orta ve uzun vadede kazançtan yana

ING Emeklilik Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çevik, şirket olarak, mali piyasalarda hızlı yükselip sonra aynı oranda düşen fonların katılımcıya zarar vereceğini düşündüklerini, bu nedenle fonlarda kısa vadeli yüksek getiri yerine, orta ve uzun vadede makul getiriler kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Çevik, “Emeklilik uzun vadeli bir süreç. ING Emeklilik olarak; ortalama yaşam süresinin uzaması ile bireylerin emeklilik dönemlerini daha rahat geçirmelerine ve finansal geleceklerini güvence altına almalarına katkı sağlıyoruz. Bütün katılımcı adaylarına BES sistemine girerken aracı kurumlar tarafından size sorulan soruları mutlaka cevaplayın diyoruz. Çünkü bu sorulara kişiler cevap verdiğinde hangi risk grubuna ait olduğu ve bu risk grubuna göre hangi fona yatırım yapılabileceği ortaya çıkıyor. Sistem, katılımcılara yılda altı defa fon değişikliği yapma şansı veriyor. Aynı zamanda bütün emeklik şirketlerinin internet siteleri üzerinden katılımcılara sundukları birtakım imkânlar var. Örneğin; ING Emeklilik’in internet sitesini ziyarete eden bir katılımcı, kendi seçtiği fonlar hakkında bilgi alabiliyor, fon karmalarında değişiklik yapabiliyor. Kısacası birçok danışmanlık bilgileri acenteye gelmeden siteden öğrenilebiliyor. Ayrıca ING Emeklilik olarak, bireylerin fon karmalarını kolay seçebilmeleri için düzenli olan bülten yayımlıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER