18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

İMM ile hem aracınızı hem bütçenizi koruyun

sigortaladım.com olası kazalar ve tehlikelerde tam kusurlu olunması durumunda oluşabilecek mağduriyetlere karşı, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası kullanılabileceğini hatırlatarak ürünle ilgili bilgiler verdi.

Araç sahiplerine gündelik hayatta meydana gelebilecek kusurlu trafik kazalarında karşı tarafa verilen zararı karşılama konusunda önemli ilave güvenceler sunan İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası, kasko veya zorunlu trafik sigortası poliçelerine ek olarak yaptırılabiliyor. Böylece oldukça düşük bir prim tutarı karşılığında, tam kusurlu olunması durumunda, kasko veya zorunlu trafik sigortası poliçesinde teminat altına alınmayan ek maddi ve manevi tazminatlar, belirlenen limitlere kadar karşılanabiliyor.

Örneğin olası bir kazada yüzde 100 kusurlu taraf olunması durumunda, çıkan hasar bedeli 300 bin TL olursa, zorunlu trafik sigortası bu maliyetin sadece 120 bin TL’sini karşılayacak. İMM olmaması durumunda, tam kusurlu taraf, kalan 180 bin TL’lik maliyeti bizzat ödemek zorunda. İMM poliçesine sahip olunduğundaysa bu kısım İMM sigortası teminatları ve limitlerinden karşılanıyor. Online olarak da satın alınabilen İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası, kullanıcıları daha fazla güvence altına alıyor.

Kişileri büyük masraflardan kurtarıyor

Araç fiyatlarının yükselmesiyle önemi artan zorunlu trafik ve kasko sigortasıyla birlikte ihtiyari mali mesuliyet poliçelerinin sayısında da artışlar yaşandığı belirten sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe, “İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, araç sahibinin verdiği maddi zararın, Trafik veya Kasko Sigortası teminatları kapsamında karşılanmasının ardından kalan kısmı (maddi ve manevi) güvence altına alan bir sigorta. Herhangi bir olay yaşandığında ortaya çıkan maddi zararlar belli bir oranda sigorta şirketi tarafından karşılanır. İhtiyari mali mesuliyet sigortası da isteğe bağlı bir ek teminattır ve hem trafik hem de kasko sigortaları ile birlikte yaptırılabilir. Tam kusurlu durumlarda kişileri maddi açıdan büyük bir masraf altına sokmaktan kurtaran bu poliçenin sayısında artış yaşansa da, bu konuda daha fazla bilinç oluşturulmasına ihtiyaç var. sigortaladım.com olarak sigorta konusunda toplumu bilinçlenirmeye, şeffaf ve tarafsız olarak bilgi vermeye devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER