19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

"İhracatçı politik risklere kadar birçok konuda sigortalı"

turk eximbankÇorum Ticaret ve Sanayi Odası, ihracatçı firmaların dış ticaret süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla Türk Eximbank ile ortaklaşa olarak ‘Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları’ konulu toplantı gerçekleştirdi.

‘Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları’ konulu toplantıya Türk Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan ile Genel Müdür Yardımcıları Mesut Gürsoy, Alaaddin Metin ve Enis Gültekin katıldı. Türk Eximbank’ın iş dünyasına sunduğu fırsatlar hakkında bilgi verilen toplantıda Türk Eximbank’ın, yapılan ticarette alıcıdan kaynaklanan ticari risklerin yanı sıra ülkelerden kaynaklanan politik risklere kadar birçok konunun sigorta kapsamına aldığının altı çizildi.

Türk Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan, Türk Eximbank olarak son üç yılda önemli gelişmeler yaşadıklarını belirterek “2010 sonu itibariyle 4,5 milyar dolar kredimiz vardı. Geçen yılsonu 20 milyar dolara ulaştık. Yine aynı şekilde 4 milyar dolar civarında sigorta hizmetimiz vardı, geçen yıl itibariyle 8 milyar doları geçtik. Yani aşağı yukarı geçen yıl 28 milyar dolarlık bir hizmet, destek sunduk ihracatçımıza. Bu yıl da inşallah bunu 34 milyar dolara çıkartacağız” dedi.

İhracatınızı sigortalıyoruz
Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Enis Gültekin, Türk Eximbank’ın sigorta hizmetleri hakkında bilgiler verdi. Gültekin, “Birkaç ülke hariç dünyanın neresine olursa olsun yaptığınız satışları garanti altına alıyoruz. Yaptığınız ticarette, karşıdaki firmanın malı çekmiş olmasına rağmen ödemeyi yapamamış olması gibi alıcıdan kaynaklanan ticari risklerin yanı sıra ülkelerden kaynaklanan politik risklere kadar birçok konu sigorta poliçemiz kapsamındadır” dedi.

ÇORUM HABER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER