24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Hdı Sigorta "Yeşil Ofis Belgesi" aldı

hdi-sigorta-yesil-ofis-belgesi-aldiHDI Sigorta, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından verilen Yeşil Ofis Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk sigorta şirketi oldu.

WWF ile Nisan 2013’te sözleşme imzalayan HDI Sigorta, alt yapı çalışması ile geçirdiği Haziran ayı sonunda programa dahil oldu. Elektrik ve su tüketimini azaltırken çalışanlarını da bilinçlendirmeyi hedefleyen şirket yetkilileri, WWF tarafından verilen 1 senelik sürenin 7. ayında belgeyi almaya hak kazandı. HDI Sigorta Genel Müdürlüğü binasında yapılan Yeşil Parti kutlamasına WWF bünyesinden Genel Müdür ve Mütevelli Heyeti üyesi Engin Şenol, Projeler Yönetmeni Arzu Balkuv ve Kurumsal İlişkiler Yönetmeni Münevver Bayhan katıldı. Tüm HDI Sigorta çalışanlarının yeşil bir aksesuar ile katıldığı törende limonata, yeşil elma, yeşil kurabiyeler gibi ikramlar yer aldı. HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, Yeşil Ofis Belgesi’ni WWF Genel Müdürü Engin Şenol’un elinden alarak tüm yeşil ofis ekibi ile birlikte pasta kesildi.

Şirket içi gönüllü katılımlarla ve ağaç dikimi gibi etkinliklerle desteklenen proje kapsamında HDI Sigorta’nın 7 ayda yapmış olduğu elektrik tasarrufunun 4 kişilik ailenin “41” yıllık elektrik tüketimine denk geldiği görüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER