13 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Hazine, sigortacılıkta e-başvuru sistemini başlattı

hazinemustesarligiVatandaşlar, sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili şikayetlerini Sigortacılık Genel Müdürlüğü E-Başvuru Sistemi’nden yapacak.

 

Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sistemi’nden şikayeti olan vatandaş Hazine’ye e-başvuru yapacak. Hazine Müsteşarlığı vatandaşların sigortacılıkla ilgili başvurularını hızlı bir şekilde işleme konabilmesi ve daha rahat takip edebilmesi amacıyla başvuruların elektronik ortamda alınarak değerlendirileceği Sigortacılık Genel Müdürlüğü E-Başvuru Sistemi’ni devreye aldı.

 

Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan duyuruda sigortacılık mevzuatının hazırlanması, ilgililerce uygulanmasının takibi ve yönlendirilmesi, sigortalıların korunması için tedbirler alınması gibi konuların Müsteşarlığın görevi arasında yer aldığı belirtilerek bu doğrultuda e-başvuru sistemini uygulamaya alındığı ifade edildi.

 

Bireysel ve telefonla şikayet alınmayacak

Duyuruda sigortacılık ve özel emeklilik ile ilgili şikayetlere ve diğer hususlara ilişkin  Müsteşarlığa münhasıran yazılı olarak veya E-Başvuru Sistemi üzerinden başvurulması gerektiği belirtildi. Müsteşarlık gerek şahsi ve gerekse telefon yoluyla şikayet, başvuru veya bilgi almak amacıyla yapılan müracaatların işleme alınamayacağına da dikkat çekti.

Vatandaş, Hazine Müsteşarlığı’nın internet sitesinde yer alan E-Hizmetler bölümünde Sigortacılık E-Başvuru sekmesinde yer alan formu doldurarak şikayetini iletecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER