23 Mayıs 2024, Perşembe
spot_img

Hazine, Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı ve Sigorta Denetleme Aktüer Yardımcısı alacak

hazinemustesarligiBaşbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu, yazılı sınavla 8 sigorta denetleme uzman yardımcısı ile 5 sigorta denetleme aktüer yardımcısı alacak. Yazılı Sınav, 30 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde yapılacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre sigorta denetleme uzman ve aktüer yardımcılığı giriş sınavına katılma şartları şöyle: Adayların, sigorta denetleme uzman yardımcılığı için üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İşletme, İktisat veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya dört yıllık yüksekokulların birinden mezun olması gerekecek.Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış, muaf ya da erteletmiş olması temel şartlar arasında yer alacak. Adayların aynı zamanda daha önce aynı sınava en fazla bir defa girmiş olması gerekecek.Adaylar iki sınava birden müracaat edebilecek

Adaylar, sigorta denetleme uzman yardımcılığı ile sigorta denetleme aktüer yardımcılığı giriş sınavlarından sadece birine katılabilecek. Ancak, gerekli şartları taşıyanlar her iki sınava birlikte müracaat edebilecek. Bu durumda, her iki sınav grubunda da sıralamaya girebilecek olan adaylar, başvuru esnasında öncelikli olduğunu belirtecekleri sınav grubundan yazılı sınava davet edilecek. Yazılı sınav 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek.

Yazılı sınav, 30 Kasım – 1 Aralık 2013 tarihlerinde

Ankara’da Müsteşarlık binasında gerçekleştirilecek. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, yeri ve tarihi daha sonra belirtilecek sözlü sınava çağrılacak. Yazılı sınav, sigorta denetleme uzman yardımcılığı ile sigorta denetleme aktüer yardımcılığı için ayrı yapılacak. Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri, Hazine Müsteşarlığı internet sayfasında ve Hazine Müsteşarlığı yerleşkesindeki panolarda 19 Kasım tarihinde ilan edilecek. Giriş sınavı için başvurular 4 Kasım 2013 tarihinden 15 Kasım günü mesai bitimine kadar yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER