17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

‘Hayata Devam Türkiye’nin 5. etabı bugün başlıyor

akut aksigortaAksigorta’nın AKUT’la birlikte toplumu doğal afetler konusunda bilgilendirmek amacıyla 2010 yılında başlattığı “Hayata Devam Türkiye” projesinin beşinci ve son etabı 28-30 Mayıs tarihleri arasında Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Aksigorta’nın AKUT’la birlikte toplumu başta deprem olmak üzere sel ve yangın gibi doğal afetler konusunda bilgilendirmek amacıyla 2010 yılında başlattığı ve beş yıllık bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak tasarladığı “Hayata Devam Türkiye” projesinin beşinci ve son etabı 28-30 Mayıs tarihleri arasında Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Hayata Devam Türkiye projesinin startının verileceği etkinliğe Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ve AKUT Başkanı Nasuh Mahruki katılacak.

Geçtiğimiz dört yıl içinde 52 il, 174 ilçede yaklaşık 4 milyon, sosyal medya üzerinden ise 1.4 milyon kişiye ulaşılan Hayata Devam Türkiye projesinin beşinci etabı kapsamında Aksigorta’nın deprem tırı, Sabancı Müzesi’nin bahçesinde bulunacak. Sabancı Müzesi’nin ziyaretçilerine ve davet edilen İlköğretim öğrencilerine, üç gün boyunca, 3 boyutlu G Force deprem simülatöründe 1999 yılında yaşanan 7.4 büyüklüğünde Marmara depremi yaşatılarak  konunun önemine bir kez daha vurgu yapılacak. “Güvenli Oda” ve “Güvenli Olmayan Oda” olarak iki farklı bölümün bulunduğu “Hayata Devam” tırında, eşyaları sabitlemek gibi alınabilecek basit önlemlerin önemine dikkat çekilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER