16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

‘Hasar tespit firmalarına itibar etmeyin’

solakogluKocaeli Barosu tarafından düzenlenen “Trafik Kazalarında Sigorta ve Tazminat” konulu panelin açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, hasar tespit firmalarına itibar edilmemesi konusunda uyarı da bulundu.

Kocaeli Barosu, “Trafik Kazalarında Sigorta ve Tazminat” konulu seminer gerçekleştirdi. İzmit Belediyesi’nin dokuzuncu katında bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleşen panele Ankara Barosu avukatlarından Emre Eren ve Abdulhalim konuşmacı olarak katıldı. Kocaeli eski Baro Başkanı Cumhur Arıkan’ın moderatörlüğünü yaptığı panelin açılış konuşmasını şu anki Baro Başkanı Tamer Solakoğlu yaptı. Solakoğlu, konuşmasında vatandaşları hasar tespit şirketlerine itibar etmemeleri konusunda uyardı.
Haksız rekabet yaratılıyor.

Trafik kazası yaşayan vatandaşların hasar tespit şirketleri yerine en yakın avukat ya da Baro yönetimlerine başvurmaları gerektiğine dikkat çeken Solakoğlu, “Hasar tespit firmaları kaza sonrasında mağdur olan vatandaşı bularak vekâlet alıyor. Sigorta firmalarıyla işlem yapıyor. Mağdur olan vatandaşa ödenmesi gereken paranın tamamını ödemiyor. Haksız rekabet yaratılıyor. Bu konuda yasal bir boşluk söz konusu olduğu kadar avukat arkadaşlarımızın da kendini geliştirmesi gerekiyor” dedi.
ÖZGÜR KOCAELİ GAZETESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER