19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Halkbank’ın sigorta iştirakleri özelleştiriliyor

halkbankHalkbank, Halk Sigorta A.Ş. ile Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. satışını Özelleştirme İdaresi Başkanlığı aracılığıyla yapacağını bildirdi. Banka söz konusu şirketlerin portföyündeki hisseleri satın alıyor.

Halkbank, Halk Sigorta A.Ş. ile Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. satışını Özelleştirme İdaresi Başkanlığı aracılığıyla yapacağını bildirdi. Banka’dan konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Bankamız Yönetim Kurulu’nca, bağlı ortaklıklarımızdan Halk  Sigorta A.Ş. ile Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin sermayesinde sahip  olunan doğrudan veya dolaylı hisselerin kısmen veya tamamen  satışlarının 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun  hükümleri uyarınca T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı  aracılığıyla yapılmasına ve satış işlemlerine ilişkin sürecin  yürütülmesi hususunda Genel Müdürlük Makamı’nın yetkilendirilmesine  karar verilmiş olup konuya ilişkin gelişmeler kamuoyuyla ayrıca  paylaşılacaktır.”

Bununla birlikte, banka, bağlı ortaklıklarından Halk Sigorta A.Ş. ile Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin portföyünde yer alan diğer bağlı ortaklık hisselerinin satın alınacağını duyurdu. KAP’ta açıklamalara yer verildi:

“Halk Sigorta AŞ’nin ortaklık portföyünde yer alan Halk Hayat ve Emeklilik AŞ, Halk Portföy Yönetimi AŞ Halk Faktoring AŞ, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ, Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Halk Finansal Kiralama AŞ hisselerinin ile Halk Hayat ve Emeklilik AŞ’nin ortaklık portföyünde yer alan Halk Portföy Yönetimi AŞ, Halk Faktoring AŞ, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ, Halk Finansal Kiralama AŞ ve Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ hisselerinin, şirketlerin yasal kayıtlarında izlenen rayiç değerleri baz alınarak satın alınacaktır.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER