1 Aralık 2023, Cuma
spot_img

Halk Sigorta ve Halk Emeklilik hisse paylarını Halkbank’a devretti

halksigortaHalk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Halk Sigorta ve Halk Emeklilik hisse paylarını Halkbank’a devretti.

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Kamu Aydınlatma Platform’unda (KAP) yapılan açıklamada, ilgili iştiraklerdeki payların Halkbank’a satıldığı kaydedildi. Açıklamada, Halk Sigorta ve Halk Emeklilik hisse paylarını Halkbank’a satışının gerçekleştiği belirtiyor.

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından yapılan açıklama şöyle; “Şirketimiz ortaklarından Halk Sigorta A.Ş.’nin  1 TL nominal değerli,  halka kapalı ve nama yazılı A Grubu 263.358,46 adet payının ve Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin 1 TL nominal değerli,  halka kapalı ve nama yazılı A Grubu 263.358,46 adet payının, paylar üzerindeki tüm hak ve menfaatleri ile birlikte hisse alım/satım sözleşmesinin imzalandığı tarihteki borsa kapanış fiyatı üzerinden, şirketimiz ana ortağı Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ne devredildiği şirketimize bildirilmiş olup, devir işlemlerinin MKK kayıtları ve pay defterine kayıt işlemleri gerçekleştirilmiştir.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER