25 Mayıs 2024, Cumartesi
spot_img

Guy Carpenter Türkiye'nin yeni Genel Müdürü Okan Utkueri oldu

Okan UtkueriGuy Carpenter, bugün Okan Utkueri’nin Türkiye’de gerçeklemesi planlanan faaliyetlerinin başına Genel Müdür olarak tayin edildiğini duyurdu.

Guy Carpenter Türkiye faaliyete dair hukuki ve sair diğer gerekliliklerin yerine getirilmesinin ardından Utkueri İstanbul’dan, firmanın bölgedeki tüm faaliyetlerinden sorumlu olacak. Utkueri; Kıta Avrupası, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nden sorumlu genel müdür Massimo Reina’ya bağlı olarak çalışacak.

Türk sigorta piyasasında 22 yılı aşkın bir tecrübesi bulunan Utkueri, Guy Carpenter’a katılmadan önce, yedi yılı aşkın bir süre Türkiye merkezli sigorta şirketi Eureko Sigorta’nın CEO’su olarak görev yaptı. Utkueri aynı zamanda Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Tarsim Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. ile Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Massimo Reina, söz konusu tayin ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Okan Bey’in Türkiye’deki faaliyetlerimizin geliştirilip iyileştirilmesi yönündeki hedefimize öncülük edecek olmasından dolayı mutluyuz. Kendisi, sektördeki engin tecrübesi sayesinde Türk sigorta piyasasını her yönüyle çok iyi bilmekte olup; bu tecrübe kendisine uzun vadeli ve verimli müşteri ilişkilerinin kurulması için mutlaka gerekli olan güven ve anlayış düzeyini tesis etmesini sağlamıştır.”

Guy Carpenter’da EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) CEO’su olan Nick Frankland ise şunları ifade etti: “Türkiye’de son yıllarda reasürans sektörünün giderek önemli bir rol oynamasına olanak veren ve önemli fırsatlar yaratan güçlü bir ekonomik büyüme gözlenmekte. Guy Carpenter olarak müşterilerimizin, sunduğumuz olanaklardan her alanda yaralanmalarını sağlayarak yerel faaliyet alanımızı genişletme hedefine odaklanmış bulunuyoruz. Okan Bey, yeni görevinde bu misyonun ayrılmaz bir parçası olacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER