24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Güneş’in Pusulası kârlılığı gösteriyor

serhat sureyya cetinGüneş Sigorta’nın dönüşüm programı, kârlılıkta etkisini göstermeye başladı. 2014 yılı ilk çeyreğinde prim üretimini yüzde 40 artırarak 337 milyon TL’ye ulaştıran Güneş Sigorta, 10 milyon 53 bin TL net kâr elde etti.

Stratejiden yapılanmaya kadar birçok konuda değişikliğe imza atılan dönüşüm sürecini tamamlayan Güneş Sigorta, 2014 yılının ilk çeyreğinde 10 milyon 53 bin TL net kâr elde etti. Güneş Sigorta aynı dönemde prim üretimini yüzde 40 artırarak 337 milyon TL’ye ulaştırdı.

2014 yılına dönüşüm süreci için gerekli tüm operasyonel işleri tamamlayarak girdiklerini belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, “Güneş Sigorta olarak son iki yılı yeniden yapılanma ve yatırım yılı olarak yaşadık ve artık hayata geçirdiğimiz sürecin faydalarını net bir şekilde görmeye başladık. Uyguladığımız doğru strateji ve tarife yapısının başarısı ile ilk çeyrekte 10 milyon 53 bin TL net kâr elde ettik” dedi.

Başarının anahtarı doğru ekip ve doğru işbirliği

Güneş Sigorta’nın hedef branşlarına odaklanarak faaliyetlerini sürdürdüğünü söyleyen Çetin sözlerine şöyle devam etti; “Biz her zaman, bize zarar vereceğine inandığımız aşırı fiyat rekabetinden kaçındık ve kendi kurallarımızı koyarak işimize devam ettik. Başarının ancak doğru ekip ve doğru işbirliği ile elde edilebileceğine inanıyoruz. Bizde de başarının bu iki anahtarı bir arada bulunuyor. Şu anda ana hissedarımız olan VakıfBank ile iki tarafın da birbirine artı değer kazandıracağı bir işbirliği ortamına sahibiz. Bankamızdan aldığımız güç, her iki kurumun karşılıklı işbirliğine olan inancı ve Yönetim Kurulumuzun desteği bize başarıyı getiriyor. Bu doğrultuda Güneş Sigorta olarak 2014’te de verimliliğimizi artırmaya yönelik çalışmalarımıza, çok yönlü değerlendirmelerle belirlediğimiz hedef branşlarımıza ve sigortalılarımızın ihtiyaçlarına odaklanmayı sürdüreceğiz.”

Kârlı kaynak kârlı branş stratejisi ile devam

Güneş Sigorta, büyümenin yeni geliştirilen, kârlılığı yüksek ürünlerden ve kaynaklardan sağlanması stratejisini destekleyecek, satış ekiplerini kârlı ürünlere yönlendirecek kampanya ve yeni ürün çalışmalarına 2014 yılında da devam edecek.

Güneş Sigorta’nın branşlar bazında büyüme verilerine bakıldığında, yangın branşında 2014 yılının ilk çeyreğinde 2013 yılına göre %63 artış ile 61,5 milyona yakın prim ürettiği görülüyor. Güneş Sigorta aynı dönemde genel kaza branşında %54, ferdi kazada %36, tarımda %74, nakliyat branşında %12, sağlıkta %9, DASK’ta %10, kaskoda ise %24 büyüdü.

Sürekli gelişen hizmet ağı

2013 yılı itibariyle bölge müdürlükleri ve satış kaynaklarının sayısını artıran Güneş Sigorta, 10 Bölge Müdürlüğü, 6 Finansal Bölge Müdürlüğü, 3 Temsilcilik ve 2.800’ü aşkın dağıtım kanalı ile hizmet veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER