24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Groupama’nın “Türk Klasikleri Yeniden” projesi “Altın Pusula” ödülüne layık görüldü

groupama_altınGroupama’nın gelenekselleşen ve yedi yıldır Türk sinemasının klasiklerini yenilediği “Türk Klasikleri Yeniden” projesi Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) “Altın Pusula” ödülüne layık görüldü.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) bu yıl 13’üncüsünü düzenlediği Altın Pusula Halkla İlişkiler Yarışması Ödülleri, 03 Haziran Salı akşamı Raddison Blue Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

“Altın Pusula” Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisi, kültür ve sanat dalında ödüle “Türk Klasikleri Yeniden” projesiyle ile Groupama layık görüldü. Ödülü halkla ilişkiler ajansı Hill+Knowlton Strategies ile birlikte alan Groupama, 7 yıldan bu yana gerçekleştirdiği projeye, önümüzdeki yıllarda da devam etmeyi hedefliyor.

 

Ödülü Groupama adına alan Kurumsal İletişim Müdürü Pınar Değirmencioğlu jüri üyelerine teşekkürlerini ileterek; “Groupama olarak, İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-Televizyon Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz “Türk Klasikleri Yeniden” projesi ile sinema tarihine adını yazdırmış Türk filmlerini restore ederek kültür mirasımızın korunmasına destek veriyoruz. Bu değerli projenin “Altın Pusula” ödülüyle taçlanması, bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Projede emeği geçen herkese ve ödüle layık gören değerli jüri üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Groupama ile “Türk Klasikleri Yeniden” projesi 7. Yılında

2008 yılından bu yana “Türk Klasikleri Yeniden” projesi kapsamında Türk sinemasının tarihe adını yazdırmış filmlerini restore eden Groupama, sanata verdiği desteği sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda, 2008 yılında Erden Kıral’ın “Bereketli Topraklar Üzerinde” (1979) filmiyle “Türk Klasikleri Yeniden” projesine başlayan Groupama, 2009 yılında Ömer Lütfi Akad’ın “Vurun Kahpeye” (1949), 2010 yılında Atıf Yılmaz’ın “Selvi Boylum Al Yazmalım” (1978), 2011 yılında Memduh Ün’ün Üç Arkadaş (1958), 2012 yılında Halit Refiğ’in “Gurbet Kuşları” (1964), 2013 yılında Lütfi Ö. Akad’ın “Vesikalı Yarim” (1968) ve son olarak bu yıl da Yavuz Turgul’un “Muhsin Bey” (1987) filmlerinin restorasyonlarını üstlenmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER