20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Groupama’da sigorta primleri de artık koruma altında

Orkun GücükGroupama Sigorta bireysel poliçelerine, poliçe sahiplerinin zor durumda kalmaları durumunda yıllık primlerini karşılayacak bir teminat oluşturan ‘Prim Koruma Teminatı’nı ekliyor.Prim Koruma Teminatı; bireysel kasko, konut, sağlık poliçelerini kapsıyor.

İstemdışı işsizlik; kaza veya hastalık sonucu geçici iş göremezlik veya hastaneye yatış risklerinden birinin gerçekleşmesi durumunda poliçe sahiplerinin prim taksitleri, Prim Koruma Teminatı ile Groupama Sigorta güvencesinde ödeniyor. Bu teminat 18-60 yaş arası tüm poliçe sahipleri için geçerli olup mevcut poliçe priminin tamamına (max. 5 bin TL) kadar müşteriye geri ödeme yapıyor.

Müşterilerimizin sigortasız kalma risklerini elimine ediyoruz”

Groupama Sigorta Bireysel, Endüstriyel Sağlık Sigortaları, Risk Müh. ve Reasürans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Gücük, Prim Koruma Teminatı ile ilgili şöyle konuştu: “Türkiye sigorta pazarında ‘işsizlik sigortaları’ son zamanlarda yükseliş içinde ve bu sigortalarla birlikte işsizlik durumunda kredi kartı ve kredi borçlarının ödenmesi teminat altına alınıyor. Groupama olarak biz de bu bağlamda yenilikçi bir bakış açısıyla sigorta primleri için de böyle bir teminatın olması gerektiğini düşündük ve bireysel kasko, konut ve sağlık poliçelerine böyle bir teminat ekleme kararı aldık.” Bu teminatla birlikte, müşterilerinin işsizlik gibi durumlar nedeniyle sigorta primlerini ödeyemeyip, sigortasız kalma risklerini elimine etmiş olduklarını belirten Orkun Gücük, “Onlar için tam bir koruma sağlamış oluyoruz” dedi.

Groupama Sigorta, ‘Prim Koruma Teminatı’nı müşterilerine; kasko, konut ve sağlık poliçelerine standart teminat olarak sunuyor. Yeni poliçelere halihazırda eklenen teminat, yenilemelerde ise 1 Mart 2014 itibarıyla ekleniyor olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER