13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Groupama kadınları, “La Parisienne Koşusu”nda ipi göğüsledi

Meme kanserine farkındalık yaratmak amacıyla Paris’te düzenlenen “La Parisienne Koşusu”nda Groupama kadınları, 700’den fazla katılımcı şirket arasından birinci gelerek 2014 şampiyonluğu elde etti.

groupama parissien

Fransız sigorta grubu Groupama, meme kanseriyle mücadeleye destek vermek amacıyla Paris’te düzenlenen ünlü La Parisienne Koşusu’na 2008 yılından bu yana katılıyor. Groupama Türkiye’den bir ekibin de içinde yer aldığı koşu takımı 14 Eylül tarihinde 700’den fazla katılımcı şirketin önüne geçerek 2014 şampiyonluğunu elde etti.

Meme kanseriyle mücadeleye destek vermek için her yıl Eylül ayında Paris’te yapılan ve bu yıl 18’ncisi düzenlenen 6.7 kilometrelik La Parisienne Koşusu’na, birçoğu kendi şirketlerinin renklerini taşıyan 35 bine yakın kadın sporcu katıldı. 11’i Groupama Türkiye’den olmak üzere 400’den fazla kadın çalışandan oluşan Groupama Kadın Koşu Takımı, 700’den fazla katılımcı şirket arasından birinci gelerek şampiyon oldu.

Koşudan elde edilen gelir meme kanseri araştırmalarında kullanılıyor

Groupama Türkiye Genel Müdürü Ramazan Ülger; La Parisienne gibi uluslararası bir organizasyonda yer almanın çok anlamlı olduğunu ifade etti. Ülger, “Groupama Türkiye’den 11 kadın çalışanımızın katıldığı koşudan elde edilen gelir meme kanseri araştırmalarında kullanılıyor. Böyle bir organizasyonda yer aldığımız için çok mutluyuz. Groupama Türkiye Kadın Koşu Takımı’nın gösterdiği performans bizi çok gururlandırdı. Bu şampiyonluktan dolayı takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Nike Run koşusu ve Avrasya Maratonu’nda da koşacaklar

Haftada iki kez antrenman yapmaya devam eden Groupama Türkiye Kadın Koşu Takımı, La Parisienne Koşusu’ndan sonra 28 Eylül’de düzenlenen Nike Run koşusuna katılacak. Takım, 16 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 10 km’lik Avrasya Maratonu’nda da yerini alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER