20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Groupama Kadınları, La Parisienne Koşusu nda şampiyon oldu

kadin_grupamaMeme kanseriyle mücadeleye destek vermek amacıyla Paris’te düzenlenen La Parisienne Koşusu’na 2008 yılından bu yana katılan Gropama, bu sene Koşu’da birinci oldu. Groupama Türkiye’den bir ekibin de içinde yer aldığı koşu takımı 15 Eylül tarihinde beş yüzden fazla katılımcı şirketin önüne geçerek 2013 şampiyonluğunu elde etti. Her sene Eylül ayında Paris’te yapılan ve bu yıl 17’ncisi düzenlenen 6,7 kilometrelik La Parisienne Koşusu’na, birçoğu kendi şirketlerinin renklerini taşıyan 30.000’e yakın kadın sporcu katıldı. 10’u Groupama Türkiye’den olmak üzere 300’den fazla kadın çalışandan oluşan Groupama Kadın Koşu Takımı, katılımcı 541 şirket arasından şirketler klasmanında birinci sıraya yerleşerek şampiyon oldu.

Groupama Sigorta ve Emeklilik Genel Müdür Vekili Elisabeth Gehringer’in öncülüğünde 4 yıldır bu organizasyonda yer alan Groupama Sigorta ve Emeklilik şirketlerinin 10 kadın çalışanıyla katıldığı koşudan elde edilen bağışlar meme kanseri araştırmalarında kullanılıyor. Groupama da yarışmaya katılarak €15.000 tutarında bağışta bulunmuş oldu.

Kadınlar koşarak hayat kurtarabilir

La Parisienne gibi uluslararası bir organizasyonda yer almanın ötesinde, kanserle mücadele için binlerce kadının güçlerini birleştirmesinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Elisabeth Gehringer, takım arkadaşlarının da aynı hisleri paylaştığını ve bu büyük etkinliğin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirtti. Gehringer ayrıca, “Yıl boyunca yaptığımız sıkı antrenmanların neticesi olarak Groupama’nın şampiyon olması heyecan ve sevincimizi ikiye katladı” dedi. Elisabeth Gehringer ayrıca “Kadınlar koşarak hayat kurtarabilir” sloganı ile yola çıkan ve toplam 20 çalışandan oluşan Groupama Sigorta ve Emeklilik Kadın Koşu Takımı’nın, İstanbul’da benzer bir amaca hizmet eden bir kadın koşusunun düzenlenmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağını da sözlerine ekledi. Haftada iki kez antrenman yapmaya devam eden Groupama Türkiye Kadın Koşu Takımı, La Parisienne Koşusu’ndan sonra 29 Eylül’de düzenlenen Nike Run koşusuna katıldı. Takım, 17 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 10 km’lik Avrasya Maratonu’nda da yerini alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER