23 Mayıs 2024, Perşembe
spot_img

Generali’nin Prestij Trafik Sigortası ile sürücüler kendini güvende hissedecek

PetarDobricGenerali Sigorta, zorunlu trafik sigortasında yeni bir dönemi ‘Prestij Trafik Sigortası’yla başlatıyor. Zorunlu trafik sigortasının genel çerçevesinde belirli olan standart teminatlara ek olarak sigortalının kendisine yönelik sunduğu ‘prestij’ sağlayan seçeneklerle poliçe kapsamını genişletiyor. Prestij Trafik Sigortası kapsamında bireysel araçlara, araç çilingir, lastik değişim, yakıt ve akü bitmesi durumunda sağlanacak yardımlar gibi yol yardım hizmetlerini, poliçeyi satın alan herkese ekstra bir ücret talep etmeden sunuyor. Generali Sigorta tarafından sunulan ekstra asistans paketinin de poliçeye dahil edilmesi halinde ikame araç hizmetinin 5 gün süreyle sağlanmasının yanısıra, 60 dakikada çekici hizmeti ve yolculuğa devam edilmesi amacıyla taksi ücreti de limit dahilinde sağlanıyor. Bireysel sürücülere cam asistans hizmetiyle birlikte, sürücü ferdi kaza ve ihtiyari mali mesuliyet teminatlarından da yararlanılabilme olanağı sunuluyor. Bu sayede üçüncü şahıslara verilen hasarlar dışında sürücünün kendi aracının da güvence altında olması sağlanıyor.

Ürün, yolda kalan araçlar için lastik değişim hizmeti sunuyor

Ürün kapsamında sunulan araç-çilingir hizmeti, aracın hareketsiz kalmasına yol açan kaza, yanma ve sigortalı araca ait anahtarların araçta kilitli kalması, kaybolması ve yedek anahtarın bulunamaması gibi durumlarda aracın en yakın yetkili veya anlaşmalı servise limitleri dahilinde ücretsiz çekilmesine olanak sağlıyor. Ürünün getirdiği bir diğer önemli ayrıcalığını ise yolda kalan araçlar için verilen lastik değişim hizmeti oluşturuyor. Sigortalı araca ait lastiklerden birinin patlaması durumunda ve sigortalının talep etmesi halinde gönderilecek olan görevli ekip, sigortalı araç lastiğinin değişimini gerçekleştiriyor. Sigortalı araçta yedek lastik olmaması veya lastiğin onarılmasını gerektirecek durumlarda, sigortalı araç en yakın servise veya lastikçiye belirlenen hizmet limiti ve sınırlandırmaları kapsamında çekiliyor.

Araçta meydana gelebilecek akü arızası ve yakıt bitmesi gibi sorunlar da poliçe kapsamında Generali Sigorta tarafından çözülüyor. Sigortalı araca ait akünün bitmesi durumunda ve sigortalının talep etmesi halinde gönderilecek olan görevli ekip, sigortalı aracın aküsünün şarj edilmesini gerçekleştiriyor. Akünün şarj edilmesinin mümkün olmadığı durumda sigortalı aracın en yakın tamirhaneye çekimi, belirlenen hizmet limiti ve sınırlandırmaları kapsamında gerçekleştiriliyor. Sigortalı aracın yakıtının bitmesi durumunda, araç en yakın akaryakıt istasyonuna belirlenen hizmet limiti ve sınırlandırmaları kapsamında çekiliyor.

Generali Sigorta, ferdi kaza ve ihtiyari mali sorumluluk teminatlarıyla da üçüncü şahıslara verilen hasarlar dışında sürücünün kendisinin de güvence altında olmasını sağlıyor.
Generali Sigorta hayatı kolaylaştıran akılcı çözümleriyle ‘prestij’ kazandırdığı trafik sigortasını müşterilerine sunarken, sektöre de farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

“Türkiye pazarına yepyeni bir soluk getireceğiz”

Generali Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric, yeni ürünlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Petar Dobric, “Türkiye’de zorunlu trafik sigortası için sürücüler bugüne kadar en önemli kriter olarak genellikle en uygun fiyatı olan ürünü tercih ediyorlardı. Halbuki Avrupa ülkelerine bakıldığında on yıldan fazla bir süre önce bu alışkanlık, yerini sürücünün kendi aracı için de teminatların sunulmasıyla bambaşka bir anlayışa bıraktı. Generali olarak Türkiye pazarına yepyeni bir soluk getirecek farklı ürünümüzü piyasaya sunmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Ürünü piyasaya sunmadan önce Generali olarak detaylı araştırmalar gerçekleştirdiklerini belirten Dobric, şöyle konuştu: “Sürücülere sorduğumuzda yüzde 40’dan fazlası lastik değişimi, araç çilingir hizmeti, yakıt bitmesi ve akü bitmesi durumunda oldukça zor durumda kaldıklarını belirttiler. Generali acenteleri ve sigortalılarımızın yorumlarına ses vererek yeni ürünümüzde bu teminatların standart olarak sunulmasına karar verdik. Bu sayede sigortalılarımızın hayatını daha kolay hale getirmeyi amaçlıyoruz. Standart olarak sunduğumuz ürün teminatları sayesinde ürünümüzün adının ‘Prestij Trafik’ olmasına karar verdik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER