20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Generali, Asya daki operasyonlarını tek elden yürütecek

generaliİtalyan sigorta şirketi Generali, Perşembe günü yaptığı açıklamayla kendisine ait Generali Asia’da bulunan yüzde 40’lık azınlık hissesini satın aldığını duyurdu. Kuok Group şirketler grubundan alınan azınlık hisselerinin değerinin 40 milyon Euro olduğu belirtildi. Generali, bu satın almayla, hızlı büyüyen bölgelerdeki iş yapısını sadeleştirmeyi amaçlıyor. Anlaşmanın, sigortalıların sermaye güçlerini belirleyen önemli ölçülerden Generali Solvency I oranlarına ufak da olsa bir etkisi olduğu belirtildi.
Generali Group CEO’su Mariop Greco “Bu yatırım, şirketimizin, genç nüfusu ve hızla büyüyen orta sınıfıyla yüksek büyüme potansiyeline sahip Asya bölgesine olan inanç ve bağlılığımızın bir göstergesidir” dedi. Generali Asia, çok kanallı dağıtım stratejisiyle özellikle hayat branşında Endonezya ve Tayland’da ve özellikle banka kanalıyla yine hayat branşı segmentinde Filipinler’de yürütülen sigortacılık hizmetlerinin kontrolünde tutuyor.
Yılın ilk dokuz ayında, Generali Asia, geçen yılın aynı döneminde elde edilen 1 milyar Euro’luk prim gelirlerine göre yüzde 50’lik rekor bir artış sağladı. uk.reuters.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER