19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

“Gelişen turizm sektörünün sigorta ihtiyacına kayıtsız kalamazdık”

Başaran UlusoyTurins Sigorta’nın turizm sektörünü çok iyi tanıyan ve sektörün ihtiyaçlarını bilen bir sigorta şirketi olduğunu belirten Başaran Ulusoy, Turins’in seyahat sigortalarında taleplere en doğru, kapsamlı ve hızlı hizmeti sunacağını söyledi.

HAYATIMIZ Sigortalı/Arzu Efeoğlu

2011 yılında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Işık Sigorta ortaklığı ile kurulan Turins Sigorta, ilk poliçesini 2013 yılı sonunda kesmişti. Türkiye’de turizm sektörünün her geçen gün gelişerek dünya standartlarında hizmet vermeye başladığını belirten Turins Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, tüketicilerde seyahat ve tatil algısının değişim gösterdiğini söyledi. Değişen tatil algısına paralel olarak, risk ve sigorta algısı bilinicinin gelişmesinin de seyahat sigortalarına talebi artırdığını dile getiren Ulusoy SİGORTALI’nın sorularını yanıtladı. TÜRSAB’ın turizm sektörünü yakından tanıyan, sektörün taleplerini ve ihtiyaçlarını çok iyi bilen bir meslek kuruluşu olarak, turizm acentelerinin ihtiyaçlarına karşı kayıtsız kalamayacağını söyleyen Ulusoy, Turins Sigorta’nın bu ihtiyaçlara ve taleplere cevap verebilmek amacıyla kurulduğunu belirtti. Seyahat sigortalarında en iyi hizmeti veren sigorta şirketi olma hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen Ulusoy, 2014 yılında 1 milyon sigortalıya ulaşmak istediklerini belirtti.

Hem seyahat hem de diğer branşlarda hizmet veriyoruz

Ulusoy, kamu otoritelerinin turizm sektörüne yönelik düzenlemeleri ile sektörde sigorta yaptırma zorunluluğunun sektörde sigorta ihtiyacı doğurduğuna dikkat çekti. Bu ihtiyaca en doğru, en kapsamlı ve hızlı hizmeti sunacaklarını da sözlerine ekleyen Ulusoy, Turins Sigorta’nın kurulma sebebini şu sözlerle açıkladı: “TÜRSAB, aynı dili konuştuğu acentelerinin taleplerine kayıtsız kalamazdı. Seyahat acentelerinin ihtiyaçları doğrultusunda oluşan talep ve sorunlarını en iyi anlayan ve çözebilecek kurum olan TÜRSAB, ağırlıklı olarak seyahat sigortaları konusunda, aynı zamanda diğer tüm sigorta branşlarında hizmet verecek olan Turins Sigorta’yı kurdu.”

Yeni ürünler sunacağız

“Turins Sigorta, daha şimdiden TÜRSAB’ın marka kuruluşlarından biri haline gelmiştir” diyen Ulusoy, “Elementer branşlarda faaliyet gösteren Turins Sigorta, müşterisinin tüm sigorta ihtiyaçlarına çözüm üreten bir sigorta şirketi olacaktır” şeklinde konuştu. Ağırlıklı olarak seyahat sigortaları alanında doğan ihtiyaçlara karşılık vereceklerini belirten Ulusoy, “Turins, piyasanın beklentilerini asgari düzeyde karşılamak yerine, yapılması gerekenlerin eksiksiz bir şekilde sunulduğu ürünlerle hizmet vermeyi amaçlıyor” dedi. Tüketiciye eksik ürünler sunmamak adına araştırmalarının devam ettiğini söyleyen Ulusoy, araştırmaların sonuncunda hazırlanacak ürünler üzerinde de çalışmalara başladıklarını ve bu ürünlerin çok yakın zamanda tüketiciyle buluşacağını dile getirdi.

Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatleri Turins güvencesinde

“Seyahat sigortası ürünlerimiz ile yurt içinde, yurt dışında veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri risklere karşı güvence altına alıyoruz” diyen Ulusoy, turizm sektöründeki deneyim ve bilgileriyle, sektörün sigorta ihtiyacına profesyonel çözümler sunacaklarını belirtti. Ulusoy, seyahat sigortası ürünlerinin, seyahat esnasında meydana gelebilecek her türlü kazanın sebebiyet vereceği sakatlanmalar ve yaralanmalara karşı teminatlar içerdiğini belirterek, “Bununla birlikte, sigortalının tedavinin verilebileceği en yakın sağlık kuruluşuna nakli, sigortalının taburcu olduktan sonra ikametgâh adresine nakli, bagaj kaybı, kapkaç gibi teminatlar da poliçe içeriğinde bulunan teminatlardan bazıları” dedi. Ulusoy, zorunlu paket ürünlerinin aynı zamanda, acente iflası, hizmetin taahhüt edilen şekilde verilmemesi, geri dönüş ve rezervasyon garantisi ve seyahatin iptali gibi durumları da teminat altına aldığına dikkat çekti.

2014 hedefimiz 1 milyon sigortalı

Poliçe kesmeye 2013 yılı sonu itibariyle başladıklarına dikkat çeken Ulusoy, 2013 yılında yaklaşık 1 milyon TL üretim yaptıklarını söyledi. 160 bin sigortalıya ulaştıklarını belirten Ulusoy, “2014 yılında 1 milyon sigortalıya ulaşma hedefi ile üretimimizi şekillendirdik. Seyahat sigortaları söz konusu olduğunda, müşterisine en iyi hizmeti veren sigorta şirketi olmayı amaçlıyoruz” dedi. Ulusoy, seyahat sigortası ürünlerinin yanı sıra, yangın, ferdi kaza, mühendislik, nakliyat gibi oto dışı ürünlerde de acentelerine ve müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Dijital ortamda sigorta satacağız

Başaran Ulusoy, şirketin üretim hedefleri doğrultusunda gelişim gösterebilecek acentelerle çalıştıklarını ve değerlendirmelerini de bu yönde yaptıklarını dile getirdi. Gelişen teknolojiye göre ürünlerini dijital olarak satışa sunacaklarını belirten Ulusoy, “İnternet üzerinden satışlarda görülen artış hızına bağlı olarak, gelişen teknolojiye göre uyarlaması yapılacak ürünlerin web üzerinden direkt olarak son kullanıcı olan sigortalılara dijital ortamda satışı planlanıyor” dedi.

Hac ve Umre ziyaretleri de güvence altında

Turins Sigorta’nın hâlihazırda ‘Seyahat Sağlık Sigortası, Yurt Dışı Zorunlu Paket Seyahat Sigortası, Yurt İçi Zorunlu Paket Seyahat Sigortası’ gibi ürün çeşitliliğine sahip olduğunu belirten Başaran Ulusoy, Hac ve Umre ziyaretlerini gerçekleştiren müşterileri için de Umre Sigortası ve Hac Sigortası ürünlerinin mevcut olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER