5 Aralık 2023, Salı
spot_img

Geleceğin sigorta hukukçularından SBM’ye ziyaret

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sigorta Hukuku öğrencileri, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ni (SBM) ziyaret etti. SBM yöneticileri, Suistimal Farkındalık Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyaret esnasında geleceğin sigorta hukukçularına ayrıntılı bilgi aktarımında bulundu.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sigorta Hukuku öğrencilerini ağırladı. SİSEB (Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu) Suistimal Farkındalık Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyarette geleceğin sigorta hukukçularına Öğr. Üyesi Dr. Ayşegül Buğra eşlik etti.

SBM Genel Müdürlük binasındaki ziyarette öğrencilere önce SBM’nin misyonu anlatıldı. Sigorta sektörü verilerinin tek merkezde toplanması hakkında bilgilendirilen öğrencilere, verilerin güvenlikli bir şekilde saklanmasının önemi de aktarıldı. Öğrencilere, sektörün sağlıklı fiyatlama yapabilmesi için sektör paydaşlarına güvenilir, anlamlı bilgi ve istatistik akışı sağlandığı anlatıldı. Öğrenciler ayrıca suistimallerin önlenerek sigorta sistemine olan güvenin arttırılması ve kamu gözetim-denetiminin etkinleştirilmesi konusunda da bilgilendirildi. Ziyarette SBM’nin sigorta şirketlerine sunduğu katkılar da ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

sbm

Yöneticilerden detaylı bilgi paylaşımı

Teknoloji ve Alt Yapı Direktörü Alp Ertunga, SBM’nin sektöre sunduğu veriyi işleyip anlamlı hale getirerek bilgiye dönüştürdüğü veri analitiği ile ilgili sunulan hizmetleri anlattı. Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü Berk Bacakoğlu da SBM’nin katma değer sağlayan servislerini öğrencilere gezdirdi.

Sigorta Sahtecilikleri Engelleme Bürosu Direktörü Salih Taşyon ise öğrencilere sigorta sahtecilikleri, suistimal teorisi ile çeşitli suistimal türlerini anlattı. Taşyon, suistimallerin anlaşılması ve önlenmesine yönelik hukuksal alt yapı hakkında da bilgi verdi. Taşyon, yanlış sigorta uygulamaları dahil bir çok konuda öğrencilere örneklerle anlatım yaptı.

Geleceğin sigorta hukukçuları, SBM’den memnun bir şekilde ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER