19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Geleceğimiz Biz: İl delegeliği seçimleri, ATO seçimlerinin rövanşı olarak görülmemeli

Geleceğimiz Biz Grubu, İl Delegeliği seçimlerinde sandık başında olacağını söyledi. Grup, seçimlerin ATO seçimlerinin rövanşı olarak görülmemesi gerektiğini ve meslektaşlarının tercihlerine saygı duyulması gerektiğini açıkladı. Bölünmeye değil, bütünleşmeye inandıklarını söyleyen Grup, ATO temsilcilerinin listesini destekleme kararı aldıklarını da yazılı bir açıklama ile duyurdu. Geleceğimiz Biz Grubu’nu temsilen Uğur Yılmaz, Mehmet Çağırgan ve Alpan Ofeli tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: “Değerli meslektaşlarımız,

10 Ekim 2013 tarihinde mesleki temsil anlamında en önemli Kurum’umuz olan T.O.B.B. Sigorta Acenteleri İcra Komitesi seçimlerinin ilk ayağı için Ankara Ticaret Odası’nda sandık başına gideceğiz. Burada belirlediğimiz Ankara Delegeleri, Sektör Meclisimizi, Sektör Meclisi de İcra Komitesini belirleyecek. Seçilen İcra Komitemiz, dört yıl süreyle mesleğimizi en üst düzeyde temsil edecek. Bizleri ilgilendiren pek çok aksiyonun ve kararın uygulayıcısı ve takipçisi olacaklardır.

Geleceğimiz grubu olarak; İl Delegeliği seçimlerinin, ATO seçimlerinin rövanşı olarak görülmesini doğru bulmuyoruz. ATO seçimlerinde ayrı listelerde yarışmamıza rağmen, bu seçimle birlikte Ankara temsilcilerinin belirlenmiş olduğunu düşünüyor ve meslektaşlarımızın tercihlerine saygı duyulması gerektiğine inanıyoruz. Bu seçim sonuçlarını hazmedemeyenlerin, kişisel hırs, çekişme ve inatlaşmaları yüzünden, Ankara Ticaret Odası’nda oluşan ve bizleri temsil eden gücün etkisiz hale gelmesinin, farklı bir gücün daha oluşması ve önümüzdeki dört yıllık süreçte her iki güç arasında yaşanacak çatışmalardan zarar görecek olanların, bu çekişmeyi yaratanlar yerine, mesleğimiz olacağına inanıyoruz.

Öte yandan, yeniden sandık başına giderken, komisyon düşüren sigorta şirketlerine verdikleri destekle malum kişilerin, aynı zamanda muvafakat sonunun kaynağı olan Türk Ticaret Kanunu 104.maddesinin uygulanmasını isteyen beyanların ve giderlerimiz artıyor gelirlerimiz düşüyor serzenişinde bulunan meslektaşlarımıza “Üçünüz-beşiniz birleşin de ayakta kalın” tavsiyelerinin de sahibi olduklarını ve bankaların sigortacılık yapmasına karşı olmadıklarına dair açık ve yazılı deklarasyonlarını tekrar hatırlamamız da yararlı bir değerlendirme olacaktır.

Bu itibarla, Geleceğimiz Grubu olarak, ATO seçimleri sonrasında da yayınladığımız deklarasyonun ruhuna uygun olarak, hiçbir sayısal pazarlık seviyesizliği içinde olmaksızın, ATO temsilcilerimizin listesini destekleme kararı almış bulunmaktayız. Bu kararımızla, bölünmeye değil, bütünleşmeye ve güç olmaya katkı verdiğimize inanmaktayız.

Hep birlikte, mevcut temsilcilerimizi güçlendirelim ve onları SEKTÖR MECLİSİ ve SAİK’e taşıyalım. ATO seçimlerini kazanamayanların, il delegeliği seçimlerini bir rövanş haline dönüşmesine fırsat ve destek vermeyelim.

10 Ekim 2013 Perşembe günü sandıkta buluşmak dileğiyle…

Geleceğimiz Grubu adına
Uğur Yılmaz,    Mehmet Çağırgan,      Alpan Ofeli”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER