24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

Fiba Emeklilik’ten kanser hastası sigortalıya formalitesiz nakit ödeme

Group Florence Nightingale ve AÇEV işbirliği ile kadınları, kadın hastalıkları konusunda bilinçlendirecek sosyal sorumluluk projesine imza atan Fiba Emeklilik, piyasaya sunduğu Pembe Kurdele Paketi ile kadın kanserine yakalanıp bunu belgelendiren sigortalıya teminat tutarını 30 gün sonra, hastane faturası istemeden nakit olarak ödüyor.

Genel Gorsel_Pembe Kurdela Projesi

ALP SÜER / SİGORTAMEDIA

Türkiye’de Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) yeni katılan şirketlerden Fiba Emeklilik, sosyal sorumluluk projelerindeki ağırlığını artırıyor. Şirket, geçen yıl Türkiye Meme Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirdiği Pembe Kurdele Akran Eğitimi Projesi’ni bu yıl da Group Florence Nightingale ve Anne Çocuk Eğimi Vakfı (AÇEV) işbirliği ile sürdürüyor. Proje kapsamında, “Gelin, Bugün Hem Kendinizi Hem de Annenizi Koruyun” sloganı ile geçen yıl olduğu gibi kadın hastalıkları konusunda kadınlara yönelik bilinçlendirme eğitimleri verilecek. Söz konusu proje ile birlikte ayrıca, Fiba Emeklilik’in “Pembe Kurdele Paketi” de kadınları, kadın hastalıkları ile ilgili risklere karşı güvence altına alıyor. Fiba Emeklilik’in, Group Florence Nightingale ve Anne Çocuk Eğimi Vakfı (AÇEV) işbirliği ile ilgili olarak dün İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Group Florence Nightingale Pazarlama Direktörü Dr. Yeşim Dalyan, AÇEV Genel Müdürü Nalan Yalçın ve Fiba Emeklilik Genel Müdürü Ömer Mert katıldı.

86.5 TL’ye 30 bin TL tazminat

Fiba Emeklilik Genel Müdürü Ömer Mert’in verdiği bilgilere göre, 2013 yılında piyasaya sundukları Pembe Kurdele Paketi, diğer sağlık sigortası ürünlerinden biraz farklı. Prim tutarı oldukça düşük ve her bütçeye uygun. Sözgelimi 35 yaşındaki bir kadın, yılda 86.5 TL ödeyerek 30 bin TL teminat alabiliyor. Ayrıca sigortalı, bir kadın kanserine yakalandığında bunu belgelendirdikten 30 gün sonra herhangi bir hastane faturası gerekmeden teminat tutarı kendisine nakit olarak ödeniyor. Paketin kapsamı da oldukça geniş, meme, rahim, rahim ağzı, rahim içi, yumurtalık, tüpler, vajina/vulva gibi tüm kadın kanserlerini içeriyor.

Dr Yesim Dalyan_ Florence Nightingale Hastaneleri Pazarlama DirektoruPrimin yüzde 30’u AÇEV’e

Toplanan primin yüzde 30’u da AÇEV’e aktarılıyor. Fiba Emeklilik, söz konusu ürünü 2013 yılında piyasaya sunmuş. İki yıla yakın süreçte 4 bin adet satış gerçekleştirmiş. Bugüne kadar da tazminat alan 4 kişiye toplam 600 bin TL ödeme yapılmış.

Hayat boyunca her 8 kadından 1’inin meme kanseri ile karşı karşıya olduğunu belirten Group Florence Nightingale Pazarlama Direktörü Dr. Yeşim Dalyan, “Erken teşhisle tespit edilen meme kanserlerinde ölüm oranı ise yüzde 30 azalıyor. Projede hedefimiz, kadınlarımızı kadın kanserlerinde erken teşhis ve düzenli kontroller konusunda bilinçlendirmek” dedi. AÇEV olarak kadınlara yönelik eğitim çalışmaları kapsamında 1993’ten beri pek çok faaliyet yürüttüklerini ifade eden AÇEV Genel Müdürü Nalan Yalçın, Fiba Emeklilik ve Group Florence Nightingale işbirliği ile hem daha fazla kadına ulaşacaklarını hem de daha kapsamlı bilgiler vereceklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER