13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Ferdi kaza sigortası ile hayat sigortası ayrımına dikkat

Ferdi kaza sigortası, kazaların mali sonuçlarına karşı güvence sunuyor. Sigortam.net CEO’su Ataman Kalkan, ferdi kaza sigortasının ölüm ve kalıcı sakatlık gibi istenmeyen durumlar başta olmak üzere, pek çok ek teminatla bireylere sağladığı avantajların altını çiziyor.

Kazaların meydana getirdiği maddi zararlar hem kazayı geçiren kişiyi hem de ailesini büyük zorluklarla karşı karşıya bırakabiliyor. Özellikle günlük yaşamda meydana gelebilecek kazalara karşı bir koruma sağlayan ferdi kaza sigortası, kazaların mali sonuçlarına karşı güvence sunuyor. Sigortam.net CEO’su Ataman Kalkan, ferdi kaza sigortasının ölüm ve kalıcı sakatlık gibi istenmeyen durumlar başta olmak üzere, pek çok ek teminatla bireylere sağladığı avantajların altını çiziyor.

“İrade dışı kazaların tümü ferdi kaza sigortasının kapsamına girer”

Günlük yaşamda karşılaşılabilecek kaza risklerinin sakatlık ya da yaşam kaybı gibi istenmeyen durumlara neden olabileceğini söyleyen Kalkan, “Ferdi kaza sigortasındaki kaza durumu kapsamına, trafik kazası, deprem, sel, yer kayması gibi örneklendirebileceğimiz birçok olay girer. Bir kaza sonrası vefat durumunda aile bireylerinin yaşayabileceği maddi sorunlara karşı güvence sağlamak dışında, kalıcı sakatlık veya yaralanma durumlarında da tedavi giderlerini karşılaması ferdi kaza sigortasının sağladığı en önemli güvencelerden biri olarak öne çıkar. Bunların yanında araç bakımı, çekici hizmeti, diş bakım/muayenesi gibi ek teminatlar da ferdi kaza sigortasının sunduğu başlıca avantajlar arasında yer alır. Çoğunlukla ücretsiz ya da indirim hakkı veren bu ek hediye teminatlar, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir” dedi. 

Kalkan, “Ferdi kaza sigortasının genel şartları, kaza sayılan ve sayılmayan halleri, sigortadan hariç durumları, teminat açıklamalarını ve belirli olan limitleri kapsar. Kaza sayılan haller, birdenbire ve beklenmeyen şekilde çıkan gazların solunmasından, yanıklardan, ani bir hareket sonucu kas veya sinirlerin incinmesinden, yılan veya haşere sokması sonucu zehirlenmelere ya da ısırılma ile kuduz sonucu vefat veya bedeni zararlardan oluşan hallere kadar uzanan birbirinden farklı durumları kapsar” diye sözlerine devam etti. 

“Ferdi kaza sigortası ile hayat sigortası ayrımına dikkat etmek gerekli”

Ferdi kaza sigortası ile hayat sigortası arasındaki ayrıma da dikkat çeken Kalkan, “Ferdi kaza sigortası ile hayat sigortası ayrımına dikkat etmek gerekli. Hayat sigortası her türlü vefat durumunu teminat altına alırken, ferdi kaza sigortası sadece kaza sonucu vefat durumlarını teminat altına alır. Hayat sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden hasta olunduğunda yararlanılabilirken, ferdi kaza sigortasında bir kaza sonrasında oluşan fiziksel bir hasar durumu ile sağlık masrafları karşılanır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER