4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

Eurocross, 2015’te Türkiye’nin yeni asistans şirketi olacak

Cem Timurkan
Cem Timurkan

Yerel pazara yeni bir asistans şirketi giriyor. 2015 yılında Eurocross Turkey isimiyle Türkiye’de faaliyete gelecek olan şirket, Türk sigorta şirketlerine ve diğer kuruluşlara asistans hizmeti vermeye hazırlanıyor.

Hollanda menşeili Agis tarafından 2002 yılında AGIS Service Center Turkey adıyla kurulan şirket daha sonra 2008 yılında Hollanda’daki en büyük sağlık sigortası konsorsiyumu olan ve kökleri 1811’e kadar dayanan Achmea tarafından satın alınmıştı. Achmea, 2014 yılında Agıs Service Center için faaliyet alanlarını, yeni Eurocross Turkey markası altında, genişletip uygulamaya koyma ve 2015’te yerel pazarda faaliyet gösterme kararı aldı. Hollanda dışında da birkaç kuruluşa sahip olan Achmea, Türkiye’yi yatırım için öncelikli piyasalardan biri olarak belirlemiş ve Eurocross Turkey dışında da İstanbul merkezli Eureko Sigorta’nın da yüzde 100 sahibi.

Uluslararası sigorta ve asistans şirketleri adına kuruma özel çözümler sunan Eurocross Turkey, 12 yıldan fazla sektör deneyimi ile inbound seyahat piyasasına sağlık asistans ve 7/24 hasar kontrolü hizmetleri sağlıyor.
Eurocross Turkey, uluslararası portföyde olduğu gibi, uzun soluklu bir geçmişten kaynaklanan, derin köklü değerler üzerine kurulu profesyonel sağlık asistans hizmeti yaklaşımı sunmaya devam etmeyi planlarken ayrıca 2015’te sunulacak olan kendi yol yardımı yapılandırmasını da oluşturuyor.

“Türkiye heyecan verici bir ekonomiye sahip”

Yerel piyasaya yapılan yeni hamle hakkında açıklamalarda bulunan Eurocross Turkey CEO’su Bay Hans Biekmann, “Türkiye bölgede ve Dünya’da gittikçe önem kazanmaktadır. Sürekli büyüme gösteren heyecan verici bir ekonomiye sahip. Türkiye ve ayrıca Dünya’da onlarca yıllık uzmanlığımızla yerel pazarda yüksek seviyeli ve profesyonel hizmetler sunarak değer kazandırmaya kararlıyız” konuştu.

“Kapılarımızı yerel aktörlere açacağımız için heyecanlıyız”

Eurocross Turkey Ürün Geliştirme, Pazarlama ve Satış Müdürü Cem Timurkan ise yerel piyasaya girmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, “Eurocross Turkey, şu anda on yıldan fazla süredir sigortalıların acil çağrılarını cevaplamış bulunmaktadır ve kapılarımızı yerel piyasadaki aktörlere açacağımız için heyecanlıyız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER