15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Eureko Sigorta’nın yeni CFO’su Constantino Mousinho oldu

CONSTANTINO MOUSINOHalen Yunanistan’da Interamerican firmasında CFO olarak meslek hayatına devam eden Constantino Mousinho, 1 Mayıs tarihinden itibaren Eureko Sigorta’da Wieger Wagenaar’dan CFO’luk görevini devralacak.

Constantino Mousinho, uzun yıllar Portekizli BCP bankasına hizmet verdikten sonra görevinden ayrılıp 1998 yılında Achmea’ya katıldı. Mousinho Achmea’daki kariyerine Paris’teki Eureko BV’de başladı ve 2002 yılında Hollanda’ya atandı. 2006 yılından beri Interamerican’da CFO görevini yürütüyor.

Constantino Mousinho yeni göreviyle ilgili şunları söyledi:

“Interamerican’ı Yunanistan’ın en başarılı sigorta şirketlerinden biri haline getirme sürecinde bu ekibin bir parçası olmaktan büyük keyif aldım. Eureko Sigorta’nın BCP’deki yıllarımdan çok iyi bildiğim bir alan olan banka sigortacılığı alanında daha fazla gelişmesini sağlamak için yeni Genel Müdür ile birlikte başlayacağım Türkiye’deki pozisyonumda bu deneyimim bana büyük katkı sağlayacak. Eureko Sigorta çalışanlarıyla tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

 

Eureko Sigorta’dan Haziran ayının sonunda ayrılacak olan Wieger Wagenaar da, “Eureko Sigorta’da mükemmel zaman geçirdim ve şu anda bulunduğumuz yerden oldukça mutluyum. Önümüzdeki aylarda Hollanda’da yeni fırsatları değerlendireceğim, fakat Türkiye’deki herkesi çok özleyeceğim” dedi.

CFO’luk görevi boyunca Eureko Sigorta’nın büyümesine büyük katkıları olan Wieger Wagenaar’ın gidişinden üzüntü duyduğunu belirten Eureko Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı David Sanderse ise sözlerini şöyle tamamladı:

Constantino Mousinho’nun Eureko Sigorta CFO’luğunu üstlenerek aramıza katılmasından mutluluk duyuyorum. Sahip olduğu deneyimle şirketimizin büyümesi için bize yeni bakış açıları kazandıracağına inanıyorum. Yeni Genel Müdürümüzün de görevine başlamasıyla Eureko Sigorta bugüne kadarki başarılarına yenilerini ekleyecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER