15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Eureko Sigorta’nın yeni CFO’su Constantino Mousinho oldu

CONSTANTINO MOUSINOYunanistan’da Interamerican firmasında CFO’luk görevine devam eden Constantino Mousinho, 1 Mayıs tarihinden itibaren Eureko Sigorta’nın CFO’su olacak. Mousinho görevi Wieger Wagenaar’dan devralacak.

Haziran ayında Eureko Sigorta’daki CFO’luk görevinden ayrılacak olan Wieger Wagenaar’ın yerine Constantino Mousinho atandı. 2006 yılından bu yana Interamerican şirketinde CFO’luk görevini yürüten Mousinho, Eureko Sigorta’daki görevine 1 Mayıs itibariyle başlayacak.

Uzun yıllar Portekizli BCP bankasına hizmet verdikten sonra görevinden ayrılıp 1998 yılında Achmea’ya katılan Mousinho, buradaki kariyerine Paris’teki Eureko BV’de başladı ve 2002 yılında Hollanda’ya atandı. 2006 yılından beri Interamerican’da CFO görevini yürüten Mousinho yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: “Interamerican’ı Yunanistan’ın en başarılı sigorta şirketlerinden biri haline getirme sürecinde bu ekibin bir parçası olmaktan büyük keyif aldım. Eureko Sigorta’nın BCP’deki yıllarımdan çok iyi bildiğim bir alan olan banka sigortacılığı alanında daha fazla gelişmesini sağlamak için yeni Genel Müdür ile birlikte başlayacağım Türkiye’deki pozisyonumda bu deneyimim bana büyük katkı sağlayacak. Eureko Sigorta çalışanlarıyla tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Haziran ayının sonunda Eureko Sigorta’an ayrılacak olan Wieger Wagenaar da, “Eureko Sigorta’da mükemmel zaman geçirdim ve şu anda bulunduğumuz yerden oldukça mutluyum. Önümüzdeki aylarda Hollanda’da yeni fırsatları değerlendireceğim, fakat Türkiye’deki herkesi çok özleyeceğim” dedi.

Eureko Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı David Sanderse, CFO’luk görevi boyunca, Eureko Sigorta’nın büyümesine büyük katkıları olan Wagenaar’ın gidişinden üzüntü duyduğunu belirtken göreve başlayacak olan Mousinho için, “Constantino Mousinho’nun Eureko Sigorta CFO’luğunu üstlenerek aramıza katılmasından mutluluk duyuyorum. Sahip olduğu deneyimle şirketimizin büyümesi için bize yeni bakış açıları kazandıracağına inanıyorum. Yeni Genel Müdürümüzün de görevine başlamasıyla Eureko Sigorta bugüne kadarki başarılarına yenilerini ekleyecektir” dedi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER