19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Eureko Sigorta risk analiz süresini yarım güne indirdi

okanutkueriEureko Sigorta,  Türkiye’de banka sigortacılığının lideri olarak sektöre öncülük etme vizyonuyla sürdürdüğü faaliyetleri doğrultusunda risk mühendisliği için iPad uygulaması geliştiren ilk sigorta şirketi oldu. Türkiye’de ilk kez elektronik ortam üzerinden risk analiz raporu hazırlanmasına olanak sağlayan bu uygulama sayesinde 1 ila 3 gün arasında değişen rapor hazırlama süresi yarım güne indi. Eureko Sigorta tarafından tasarlanan iPad uygulaması fabrika, tersane ve büyük tesislerin risk analiz raporlarının hazırlığında kullanılıyor.

Yeni uygulamanın hem çalışanlar hem de müşteriler için pek çok avantaj sağladığını belirten Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri sözlerine şöyle devam etti:

“Eureko Sigorta olarak, faaliyetlerimizi tüm paydaşlarımız için geleceği şekillendirecek adımlar atarak müşterilerimize yenilikçi ürünler ve hizmetler sunuyor, faaliyetlerimizi sektöre öncülük etme vizyonuyla sürdürüyoruz. Yüksek müşteri ve çalışan memnuniyeti sağlama hedefimiz doğrultusunda hem sigortalılarımızın varlıklarını en hızlı şekilde teminat altına alıyor, hem de çalışanlarımızın operasyonel iş yükünü azaltıyoruz. Gelişmiş teknoloji kullanımı, şirketimizin güçlü yanlarından biri. Riski doğru algılamadaki uzmanlığımız, güçlü teknolojik alt yapımız ile gelişmeleri iş süreçlerimize adapte etmedeki hızımız ve yetkinliğimiz sayesinde karar alma süreçlerimizi hızlandırıyor; kendimize ve müşterilerimize zaman kazandırıyoruz. Ayrıca müşterilerimizin gözü önünde, iPad’den yapılan risk analizi onların da sürece dahil olmasına, risk farkındalıklarının artmasına katkı sağlıyor.”

Sigortalanacak tesisleri ziyaret eden risk mühendisleri, risk analiz formunu iPad uygulaması üzerinden sigortalı ile beraber dolduruyor. Sektör bazlı hazırlanan risk sorularına verilen yanıtlar doğrultusunda risk puanlaması yapılıyor ve tesis fotoğraflarının yüklenmesinin ardından veriler Genel Müdürlükteki underwriter’lar tarafından incelenerek sigorta teklifi oluşturuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER