9 Aralık 2023, Cumartesi
spot_img

Eureko Sigorta, Düşünmeyi Öğreniyorum Projesi’ni destekliyor

07072014a

Eureko Sigorta, çalışanları, müşterileri ve iş ortakları ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Düşünmeyi Öğreniyorum Projesi’ne verdiği destek kapsamında 450 çocukla müzeleri gezdi.

Eureko Sigorta, çalışanları, müşterileri ve iş ortakları başta olmak üzere tüm paydaşlarına yönelik olarak başlattığı Öncü Gönüllüler Hareketi kapsamında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) Düşünmeyi Öğreniyorum Projesi’ne destek verdi. İstanbul, Ankara ve Gaziantep’ten 14 Öncü Gönüllünün destek verdiği proje kapsamında TEGV etkinlik noktalarına devam eden 450’nin üzerinde ilköğretim çağındaki çocuğa ulaşıldı. TEGV’li çocukların öğrendikleri farklı düşünme tekniklerini kullanarak müze eserlerinin farklı bakış açılarıyla incelenmesi hedefiyle düzenlenen proje kapsamında Miniatürk, Oyuncak Müzesi, Doğal Hayat Müzesi gibi farklı müzelere geziler düzenlendi, bazı ekipler ise sinema keyfini yaşadı.

Eureko olarak gönüllük esasını sahiplendik
Gönüllülerin bu projeyi sahiplenerek organizasyona büyük destek verdiğini ve bu kadar fazla çocuğa ulaşmaktan çok memnun olduklarını belirten Eureko Sigorta Online Sigortacılık Program Koordinatörü ve Öncü Gönüllüler Yönetim Komitesi Başkanı Özlem Odar şunları söyledi: “Gönüllülük bizim kurum olarak sahiplendiğimiz ve çok önem verdiğimiz bir konu. Öncü Gönüllüler Hareketi’ni de bu kapsamda başlattık ve ilk duyurumuzu yaptığımız andan itibaren hızla çalışmaya başladık. Gönüllülerimizle birlikte etkinlik takvimimizi oluşturduk. İlk projemiz olan ve hem şirketimiz hem de çalışanlarımız tarafından gönülden sahiplenilen TEGV Düşünmeyi Öğreniyorum Projesi gezi modülünü başarıyla tamamlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Eureko Sigorta’nın yaratıcılık ve mutluluk odaklılık gibi kurumsal değerleriyle de bağlantılı olan bu projeye Öncü Gönüllülerimiz büyük ilgi gösterdi. Bir ay süreyle sadece ikişer saatlerini ayırarak öğrencilerle birlikte müzeleri gezdiler, birlikte düşündüler. TEGV ile işbirliği yaptığımız ve TEGV’li çocukların yanında olduğumuz için çok mutluyuz.”

TEGV Düşünmeyi Öğreniyorum Projesi öğrencilerin duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini, soru sormalarını, farklı düşünme biçimlerini keşfetmelerini, yaratıcı problem çözme becerisi geliştirmelerini hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER