19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Eureko Sigorta'nın yeni Genel Müdürü Can Akın Çağlar

can-akin-caglarEureko Sigorta’nın üyesi olduğu Hollanda menşeli uluslararası sigorta grubu Achmea, Eureko Sigorta’nın yeni Genel Müdürünü açıklıyor. Eureko’nun yeni Genel Müdürü’nün Can Akın Çağlar olduğu konuşuluyor. 

Eureko Sigorta’nın üyesi olduğu Hollanda menşeli uluslararası sigorta grubu Achmea, bugün Eureko Sigorta Konferans Salonu’nda gerçekleşecek basın toplantısıyla Eureko Sigorta’nın yeni Genel Müdürünü kamuoyuna duyuracak. Garanti Bankası’nın banka sigortacılığındaki iş ortağı Eureko Sigorta’nın Genel Müdürlüğü’ne Türk finans sektörünün en bilinen ve deneyimli isimlerinden biri olan Can Akın Çağlar’ın atandığı söyleniyor.

Can Akın Çağlar kimdir?

1962 yılı Sivas doğumlu olan Can Akın Çağlar, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, aynı Üniversite’de Para ve Bankacılık master programına katıldı. Mesleki kariyerine Hazine Müsteşarlığı Bankalar Yeminli Murakıplar Kurulu’nda başlayan Çağlar, 1985-1995 yılları arasında bankalar yeminli murakıbı olarak görev yaptı. Çağlar, ABD’de Boston Üniversitesi’nde tekrar bankacılık doktorası yaptı. 1995-1997 yılları arasında Egebank’ta Genel Müdür Yardımcılığı ve aynı zamanda da Ege Yatırım Menkul Değerler’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Çağlar, 1998-2003 yılları arasında Family Finans Kurumu’nda Genel Müdür olarak görev yaptı. 2003 -2011 Ziraat Bankası’nda Genel Müdür olarak görev yapan Çağlar, bu görevinden sonra BDDK Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER