20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

ERGO, acentelerini dinledi

ergo_kERGO Türkiye, 2013 yılı değerlendirmesi ve 2014 yılı hedeflerini paylaştığı acenteler toplantısında, acenteler ile birebir “ERGO Sizi Dinliyor” görüşmeleri de gerçekleştirdi. ERGO Türkiye, 10–13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirdiği 2013 yılı acente toplantısında acenteleriyle bir araya geldi. Antalya’da gerçekleştirilen toplantılarda 251 acente üst yönetim ile bir araya gelme fırsatı yakaladı. Toplantılara, ERGO Türkiye İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Theo Kokkalas, İcra Kurulu Üyeleri Yıldırım Türe, Mert Ekitmen, Stefan Pasternak, Christos Pappas katıldı. ERGO Türkiye CEO’su Theo Kokkalas’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantı, ERGO yöneticilerinin sunumları ve sonrasında, acentelerin görüş ve beklentilerini ERGO departman yöneticileriyle paylaştığı “ERGO Sizi Dinliyor” başlıklı bire bir görüşmelerle devam etti. Bu toplantılar esnasında alınan görüşler toplanarak ERGO’nun yeni Geri Bildirim Yönetimi’ne aktarıldı.

“Türk toplumu için sürdürülebilir değer yaratacağız”

Theo Kokkalas ERGO Türkiye olarak ana hedeflerinin Türkiye’de sürdürülebilir kârlı büyüyen ve önde gelen sigorta şirketi olmak olduğunu belirttiği konuşmasında, “Biz; müşterilerimiz, acentelerimiz, hissedarlarımız, çalışanlarımız ile Türk toplumu için sürdürülebilir değer yaratmayı hedefliyoruz. Stratejimiz üç ana temel üzerinde duruyor: Üstün hizmet sağlama anlamında müşteri ve iş ortağı odaklılık, riski doğru seçme, değerlendirme ve fiyatlama, etkinlik ve verimlilik anlamında operasyonel mükemmelliğe ulaşmak” dedi.

2013’ün ilk yarısında bölge yapılarını ve organizasyonlarını yeniden düzenlediklerini belirten Kokkalas, “Bu düzenleme ile bölgelerde bulunan satış dışındaki tüm fonskiyonlarımızı merkezde topladık ve bölgelerdeki yapımızı çok daha yalın ve etkin bir duruma getirdik. Bölgelerimizin tek odak noktasının acentelerimiz olmasını sağladık. Ayrıca bölge ofisi sayımızı artırdık ve İzmit’te yeni bir bölge satış ofisi kurduk. İleride ihtiyaç oldukça yine bölge satış ağımızı genişletmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TOM ile çok daha hızlı ve ölçülebilir hizmet

Toplantıda ERGO Türkiye Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mert Ekitmen, Haziran 2012 – Haziran 2013 karşılaştırmalı trafik, kasko, yangın, nakliyat branşlarının rakamlarını değerlendirdi. Ekitmen, “Hizmet odaklılık yaklaşımımıza uygun olacak şekilde, müşteri ve acentelerimize üstün kalitede hizmet sunmayı hedefleyen Teknik Operasyon Merkezi’ni (TOM) kurduk. Bu yeni yapı sayesinde merkezden çok daha hızlı ve ölçülebilir bir hizmet vermeyi ve acentelerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmeyi amaçladık. TOM İlk Acente Memnuniyet Anketi sonuçlarında memnuniyet oranının yüzde 72 olduğunu gördük. Memnuniyet oranının ilerleyen dönemde artması için gerekli aksiyonları alıyoruz” dedi.

ERGO Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Yıldırım Türe ise konuşmasında ERGO Türkiye olarak Munich RE’nin finansal gücünü ve tecrübesini her daim yanlarında hissettiklerinin altını çizerken konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Her zamankinden daha fazla acente odaklı bir şirket olmayı ve rekabette iş ortaklarımıza daha iyi hizmet sunarak fark yaratmayı hedefliyoruz. Bu amacımız doğrultusunda 2013 yılı içerisinde yönetim kadrosu olarak 753 acentemiz ile buluştuk, Bölge Müdürlerimiz ve Acente Temsilcilerimiz de iş ortaklarımıza 12 bin 100 ziyaret gerçekleştirdi. Yeni iş ortaklarımızla ERGO ailesi her geçen gün büyüyor. 2013 yılı başından Ekim ayına kadar 154 adet yeni iş ortağı aramıza katıldı.” Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve önümüzdeki dönemde sunacakları yeni ürün ve hizmetler ile ilgili de bilgi veren Türe: “Tamamlayıcı Sağlık ürünümüzün yanı sıra çok yakında yepyeni bir ürünümüzü de sizlerle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Acenteler turnuvalara katıldı

Toplantılarda, kategorisinde en başarılı 25 adet acenteye 2012 yılı teknik kârlılık ve prim üretimi dalında ödül verildi. ERGO acenteleri, 2013 acente toplantısı ve birebir “ERGO Sizi Dinliyor” görüşmelerinin ardından, basketbol, futbol, voleybol, masa oyunları turnuvalarına katıldı, tarot falı baktırarak keyifli vakit geçirme imkanı buldu. 4 günlük toplantı akşam düzenlenen beach party ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER