17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

EDMER, Axa Sigorta’yı ‘En Etik Şirketler’ ödülüne layık gördü

axaAxa Sigorta, Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından “ETİKA 2013 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” ödülünü almaya layık görüldü.

Axa Sigorta, Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından etik ve iş ahlakı farkındalığı yaratmak, etik bilincini yaygınlaştırmak ve gençlere örnek olacak şirket ve yöneticileri ödüllendirmek amacıyla verilen “ETİKA 2013 Türkiye’nin En Etik Şirketleri” ödülünü almaya layık bulundu.

Axa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Cemal Ererdi, Axa Sigorta’nın aldığı bu ödül ile ilgili yaptığı açıklamada, “Başarı ve itibarın yalnızca müşterilerimize sunduğumuz ürün ve hizmet kalitesine değil, aynı zamanda iş yapma biçimimize de bağlı olduğunu düşünüyoruz. Müşterilerimiz ve diğer paydaşlarımız tarafından ‘çalışılması en kolay’ ve ‘en tercih edilen’ şirket olarak teveccüh görmemizin taahhütlerimize olan güvenin sonucu olduğuna inanıyoruz. Bağlı olduğumuz Axa Grubu’nun, dolayısıyla Axa Sigorta’nın, güçlü bir profesyonel etiğe uyma ve geliştirme konusunda uzun bir geçmişi bulunuyor. Etik ve itibar yönetimi konusunda yalnızca çalışan ve diğer paydaşlarımıza değil, aynı zamanda toplumumuza karşı sorumluluk bilinciyle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Etik ve İtibar Derneği’ne (TEİD) üye olan ilk ve tek sigorta şirketi olmamız konu üzerindeki hassasiyetimizin bir göstergesidir. EDMER’nin etik ve iş ahlakını önemseyen ve etik değerlere sahip çıkan genç liderler yetiştirme gayretlerini takdir ile karşılıyoruz. Axa Sigorta’nın ETİKA 2013 Türkiye Etik Ödülü’ne layık görülmesi bizleri onurlandırdı. Etik ve itibar yönetimi konusundaki yüksek standartlarımızı sürdürmek konusunda bizleri motive etti” dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen “ETİKA Türkiye Etik Ödülleri”, etik değerlere önem veren, şirket yönetimlerinde iş ahlakı ve etik değerlere bağlı olarak faaliyetlerini sürdürme konusunda titiz davranan şirketlerin ödüllendirilmesini, toplum önünde itibarlarının artırılmasını sağlamak ve diğer şirketlerin de etik konusundaki duyarlılıklarını oluşturmak amacı taşıyan kapsamlı bir çalışma.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER