23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Demir Sağlık’tan otizmli sigortalılara güvence

Demir Sağlık, sigorta sektöründe bir ilke daha imza attı. Otizmli bireylerin sağlık sigortaları konusunda karşılaştıkları güçlükleri çözmeyi hedefleyen Demir Sağlık; tüm sigortalılar gibi bundan böyle otizmli sigortalıların da; Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden faydalanabileceğini duyurdu. Demir Sağlık, Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünleriyle otizmli bireylerin ihtiyacına yönelik çözümler sunmaya hazır.

 
 Sahip olduğu 26 yıllık deneyimiyle bireysel ve kurumsal müşterilerinin yaşam kalitesini yükseltmeye odaklı hizmet anlayışını benimseyen Demir Sağlık; geniş network ağıyla tüm segmentlere yönelik stratejiler geliştirmeyi sürdürüyor. Sigortacılıkta ezberleri bozan Demir Sağlık; sektörde bir ilki gerçekleştirerek otizmli sigortalıların da Demir Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden faydalanabilmesini sağladı.

Otizmli bireyler Demir Özel Sağlık Sigortası ile güvence altında 

Demir Sağlık, özel sağlık sigortasıyla otizmli bireyler de hastalık, kötü sürprizler; beklenmeyen tedavi giderleri ya da kaza durumunda ödenmesi gereken sağlık masraflarını teminatlar; ve limitler doğrultusunda teminat altına alabilecek. Poliçe sahipleri anlaşmalı özel hastanelerde; veya özel sağlık kuruluşlarında istedikleri bir doktora başvurarak tedavi olma imkanına da sahip olacaklar. Dört farklı anlaşmalı kurum ağı ve 60 farklı plan ile otizmli bireylere; özel sağlık sigortasından faydalanma imkânı sunan Demir Sağlık; VIP check-up, dolgulu diş paketi, göz paketi, diyetisyen; psikolojik danışmanlık ve diğer asistans hizmetlerinden de ücretsiz yararlanma hakkı sunuyor. 

Otizmli bireylerin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor

Demir Sağlık, otizmli bireylerin anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden; yüksek standartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıyla da sigortalılarının yaşam kalitesini artıracak. Demir Sağlık bu paralelde; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsama alınan genel sağlık sigortalı otizmli bireyleri; SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarındaki kullanım sonrasında oluşabilecek fark ücretlerini yüzde 100 güvence altına alıyor.

“Farkı Bizden” Tamamlayıcı Sağlık Sigortasıyla 3 farklı anlaşmalı kurum ağı; ve 9 farklı plan seçeneği dahilinde otizmli bireylere SGK anlaşmalı özel hastanelerde; 15 TL’lik yasal katkı payı dışında hiçbir ücret farkı ödemeden sahip olma imkânı sunan Demir Sağlık; bu kapsamda sigortalılara online doktor ve ambulans hizmetinden ücretsiz faydalanma olanağı da sağlıyor.

Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara

‘SMART’ Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile otizmli bireylere esnek bir çözüm sunan Demir Sağlık; bu kapsamda sigortalılarına kaç kez doktora gideceklerine karar verme imkânı sağlıyor. Otizmli bireylerin, SGK anlaşmalı özel sağlık kurumlarında uygun primlerle hizmet almasını sağlayan ‘SMART’ Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; 1, 2 veya 3 ayakta tedavi seçme imkânı sunan poliçesi kapsamında; sigortalıların ücretsiz check-up, diş paketi, göz paketi; ve online doktor hizmetlerinden faydalanabilmesine de olanak tanıyor.

Türkiye’de sigorta sektöründe bir ilk

Demir Sağlık olarak ihtiyaçları gözetip; bu yönde ürünler geliştirdiklerinin altını çizen Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara; “Otizmli bireylerin sağlık sigortaları konusunda karşılaştıkları güçlükleri çözme noktasında üzerimize düşeni yapmak amacıyla yola çıkarak; otizmli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaya hazırız. ‘Farkı bizden, farkınız yok kimseden’ sloganıyla hayata geçirdiğimiz proje kapsamında; Demir Özel Sağlık; ve Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürünlerinden her sigortalı gibi otizmli bireyler de yararlanabilecek. Bu düzenlemeyle önemli bir sorunu çözdüğümüzü düşüyoruz. Bir ilki gerçekleştirerek dünyada benzerleri olan bir projeyi ülkemizde de hayata geçiriyoruz. Hem otizmli bireylerin yaşam kalitesini artıracak olmaktan; hem de sigorta sektöründe bir ilki daha gerçekleştirmekten dolayı son derece mutlu ve gururluyuz” diyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER