16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinden ‘teknik gezi’

CU_NeovaCumhuriyet Üniversitesi Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü öğrencileri Acıbadem Sigorta ve Neova Sigorta’ya teknik gezi düzenledi.

Cumhuriyet Üniversitesi Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencileri Acıbadem Sigorta ve Neova Sigorta’yı ziyaret etti. Yapılan teknik gezi ile öğrencilerin teorik bilginin yanı sıra sigorta uygulamalarını yerinde görmesi sağlandı.

“Öğrenciler en çok staj imkanını merak ediyor”

Öğretim görevlileri ve öğrencilerden oluşan 25 kişilik grup, sektörde uygulamaları yerinde görmek amacıyla ilk olarak 20 Mart’ta Acıbadem Sigorta Genel Müdürlüğü’nü ziyartet etti. Grup, Acıbadem Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ercüment Kepkep tarafından organize edilen sunumu izledikten sonra Genel Müdürlük biriminde incelemeler yaptı. Öğrencilerin en çok staj imkanını merak ettiğini belirten Kepkep, ziyaretle ilgili şöyle konuştu: “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü öğrencilerini şirketimizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Gelecek vaat eden, zeki ve pırıl pırıl 25 gençle biraraya geldiğimiz organizasyonda, sigorta sektörünün gelişimini konuştuk, deneyimlerimiz ve şirketimizin uygulamaları hakkında paylaşımlarda bulunduk. Soru-cevap bölümünden sonra gençlerin en çok ilgi gösterdiği konu ise staj imkânları oldu. Sigorta sektörünün yüksek potansiyelinin ortaya çıkarılmasında önemli katkılar sağlayacağına inandığımız geleceğin sigortacılarına olan inancımız ile gençlerle bir araya gelmeye ve teorik bilgilerini pratik etme ve pekiştirmeleri için staj imkânları sunmaya devam edeceğiz.”

Grup, daha sonra Neova Sigorta Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Neova Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Karahançer ve İç Denetim Müdürü Yunus Emre Gürbüz tarafından karşılanan öğrenciler, Genel Müdürlük birimini gezerek uygulamalar hakkında yerinde bilgiler aldı.

Merkez Bankası ve İstanbul Altın Borsası da ziyeret edildi

21 Mart tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası İstanbul Şubesi’ni ziyaret eden öğrencilere, Merkez Bankası’nın tarihçesi ve işleyişi hakkında bilgilendirme yapılarak banka gezdirildi. Aynı tarihte Milli Reasürans’ı da ziyaret eden öğrenciler, Burcu Ayten tarafından kurumun tarihçesi ve eeasürans teknikleri konusunda bilgilendirildi. Öğrenciler aynı zamanda kurumun teknik kısımlarını gezerek uygulamaları yerinde görme fırsatı yakaladı. Son olarak İstanbul Altın Borsası’nı da gören öğrenciler, “Pay Piyasası Seans Salonu’nun Ziyaretçi Galerisi Gezisi” de yaptı.

“Öğrencilerimizin ‘aranan eleman’ olması için çaba sarf ediyoruz”

Cumhuriyet Üniversitesi Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Fuat Çamlıbel, düzenlenen gezilerle öğrencilere ‘sektörde aranan eleman olma’ nitelikleri kazandırdıklarını belireterek, “Bu kapsamda yaptığımız teknik gezide bizlerle yakından ilgilenen Acıbadem Sigorta, Neova Sigorta, Milli Reasürans T.A.Ş., Borsa İstanbul ve T.C.M.B. İstanbul Şubesi çalışanlarının teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER