18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Ceyhan Hancıoğlu’nun yeni şirketi belli oldu

Can Kantar / Sigortamedya Özel

Sektörün tecrübeli yöneticilerinden Ceyhan Hancıoğlu’nun yeni adresi belli oldu. Edindiğim bilgilere göre yeni şirketinde görevi Genel Müdürlük’ten öte bir görev olduğu belirtiliyor.

Sürpriz bir şekilde ayrılmıştı

Ceyhan Hancıoğlu geçtiğimiz aylarda sürpriz bir şekilde HDI Sigorta Genel Müdürlüğü’nden ayrılmıştı. Özellikle acenteler tarafında bu ayrılık haberi şok etkisi yapmıştı. Hatta sonrasında birçok acente Ceyhan Hancıoğlu’nu şirkette ziyaret etmişti. O dönemde Ceyhan Hancıoğlu sektörden ayrılmayacağını yaptığı açıklamada sektör kamuoyu ile paylaşmıştı. Sonrasında birçok şirket ile ismi anılmaya başlanmıştı. Hatta biz bir değerlendirme yazımızda Ceyhan Hancıoğlu’nun ilk 10-20 şirkette değil daha altlarda bir şirket ile anlaşıp onu ilk 10’a taşımayı tercih edebileceğini de yazmıştık.

Sonunda beklenen oldu. Ceyhan Hancıoğlu 15 Eylül 2023 itibari ile SEDDK onayından sonra Magdeburger Sigorta’da göreve başlayacak. Edindiğim bilgilere göre çevresine “Yeni bir hikaye daha yazma zamanı”, “Yine Yeni Yeniden” dediği ifade ediliyor. Kendisine yeni görevinde de başarılar diliyorum.

Ceyhan Hancıoğlu kimdir?

1967 yılında İstanbul’da doğan Ceyhan Hancıoğlu, Saint Michel Fransız Lisesi’nden sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Sigortacılık yaşamına 1990 yılında AGF Garanti Sigorta’da başlayan Hancıoğlu, 1997 yılından itibaren sırasıyla Emek Sigorta, Kapital Sigorta, Axa Oyak Sigorta, Şeker Sigorta ve Güven Sigorta’da farklı pozisyonlarda görev aldı. 2007 yılında Finans Sigorta’da Teknik ve Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilen Hancıoğlu, 2008 yılında Ergo İsviçre Sigorta Emeklilik ve Hayat, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı’nı üstlendi. 2009 yılında HDI Sigorta’ya Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Hancıoğlu, sonrasında Strateji Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nde İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev aldı. Hancıoğlu, 2013 yılından itibaren HDI Sigorta’nın Genel Müdürlüğünü yürütüyordu. 2023 Ağustos ayında bu görevinden ayrılan Hancıoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ceyhan Hancıoğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ise şöyle;

“Sevgili meslektaşlarım ,
Yine çok heyecanlıyım. Yeni hikayemiz için bir sıcak yuvamız daha var artık. Kısmetse SEDDK onayının ardından 15 eylülden itibaren Magdeburger Sigorta da görevime başlayacağım. Bana çok inanan Magdeburger Yk başkanı Özgür beye ve başkan vekili Müge hanıma da teşekkürlerimi sunuyorum. Yine yeni yeniden tüm sektör paydaşlarımız için çalışmaya kaldığımız yerden devam edeceğiz inşallah. Ayrıca yeni ekibimle ve tüm iş ortaklarımızla bir an önce biraraya gelmek ve Magdeburger Sigortayı Çok daha iyi yerlere getirmek için sabırsızlanıyorum. Diğer taraftan çok sevdiğim Erhan Toklu kardeşimin de aldığı kararın Kendisine ve sevdiklerine hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Sağlıkla kalın
Sevgi ve Saygılarımla
Ceyhan Hancıoğlu”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER