19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Çerkes sanatçıların eserleri sanatseverlerle buluştu

11032014aGüneş Sigorta Sanat Galerisi 2014 yılının ilk sergisinin kapılarını 10 Mart Pazartesi günü açtı. Galeri ilk sergisinde, Kafkasya-Adigey Cumhuriyeti sanatçılarını sanatseverlerle buluşturuyor.

Açılışı dün gerçekleştirilen ve Kafkasya’nın derin mitolojik dünyasına yönelik temalar ele alınan Adigey-Çerkes Sanatçılar Sergisi, karma resim ve oyma işlerinden oluşuyor.

Sergi açılışında yaptığı konuşmada, bugüne kadar birçok önemli sanatçının eserlerini Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturmuş olmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, “2014 yılının ilk sergisinde Adigey Cumhuriyeti sanatçılarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz olabildiğince çok sergi gerçekleştirmek ve halkımıza bu sergileri ücretsiz ziyaret edebilme fırsatı sunmak.”dedi.

Adigey Cumhuriyeti Ressamlar Derneği Başkanı Ramazan Huvajev, Çetin’e bir teşekkür plaketi takdim etti. Huvajev, 7 sanatçının eserlerinden oluşan bu serginin, İstanbullu sanatseverlerle buluşmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Abdullah Bersirov, Aslan Kuanov, Feliks Petuvaş, Kat Teuçej, Nurbiy Lovpaçe, Ramazan Huajev ve Sultan Umarov’un eserlerinden oluşan Adigey-Çerkes Sanatçılar Sergisi, 10 Nisan Perşembe gününe kadar, Pazar günleri hariç her gün, 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER