23 Nisan 2024, Salı
spot_img

Cenk Ecevit, SBD’nin hedeflerini Hayatımız Sigortalı’ya anlattı

Bir Hayatımız Sigortalı Dergisi’ni daha siz değerli okuyucularımıza ulaştırdığımız için mutluluk duyuyoruz.  Geçtiğimiz ay ,toplum olarak her ne kadar belediye başkanlığı seçimlerine odaklansak da sigorta sektöründe, Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği’nde de (SBD) seçim heyecanı vardı. Yapılan seçim sonucunda SBD’nin yeni Başkanı ECB Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nden Cenk Ecevit oldu. Dergimizi sürekli takip edenlerin de bildiği gibi Ecevit, Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin de yazarı. Biz de bu ayki kapağımızda Cenk Ecevit’te yer verdik. SBD’nin yeni dönemdeki hedefleri ve sigorta sektörü ile ilgili sorularımıza yanıt veren Ecevit, son 2 yılda sektördeki prim artışları nedeniyle sektöre yönelik eleştirilerden biraz dertli. “Sigortacılar fırsatçı değil, prim artışları kaçınılmaz” diyen Ecevit, reasürans kapasitelerindeki daralma ve reasürans maliyetlerindeki artışın, poliçe primlerindeki artışta esas etken olduğunu söylüyor. Cenk Ecevit ile yaptığımız röportajı keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar da seçim sonrası sektörde beklenen gelişmeleri kaleme aldı. 

BES’e bir giren bir daha çıkmak istemiyor

Bu ayki dosya haberimizde Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) emekli katılımcıları ele aldık. Son yıllarda BES’ten emeklilik hakkını kazanmış olsa da toplu para alıp sistemden çıkmak yerine sistemde kalıp birikim yapmaya devam edenlerin sayısı artıyor. Hatta sistemde kalıp biriktirmeye devam eden emekli katılımcıların oranı büyük şirketlerde yüzde 50’ye ulaşmış durumda. BES’ten emekli katılımcılarla ilgili haberimizin BES katılımcıları için de yararlı  olacağını düşünüyoruz. Derginiz bu ay da dopdolu. Sigorta şirketleri ile ilgili güncel gelişmelerin yer aldığı haberlerimizin yanında geçtiğimiz ayki basın etkinlikleri ve Sigortamedya YouTube kanalı Sigorta Ekranı programından özet haberler de sizleri bekliyor.

Hayatımız Sigortalı Dergisi olarak bizden bu aylık da bu kadar. Mayıs sayısında görüşmek üzere, sağlıcakla kalın…

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin Nisan sayısı yayınlandı. Yine dopdolu dosya konuları ve haberlerle dikkat çeken dergimizin son sayısına Türk Telekom e dergi, DijitalBasin.com ve SigortaMedyaDergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER