25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Cardata, ruhsat fotoğrafından anında rayiç değer tespiti yapıyor

Otomotiv datası şirketi Cardata, sigorta sektörüne yönelik bir yeniliğe daha imza attı. Şirket, geliştirdiği yapay zeka destekli ChatGPT entegrasyonu ile Türkiye’de bir ilk olarak araçların ruhsat fotoğraflarından anında rayiç değer tespiti yapabilme hizmetini devreye soktu. 

Sigorta sektörüne yönelik geliştirdiği projelerle dikkat çeken otomtiv data şirketi Cardata, yeni bir hizmeti daha devreye soktu. Şirket, geliştirdiği yapay zeka destekli ChatGPT entegrasyonu ile Türkiye’de bir ilk olarak araçların ruhsat fotoğraflarından anında rayiç değer tespiti yapabilme hizmeti sunmaya başladı. Cardata, bu yeni hizmetle sigorta şirketlerinin araçların rayiç değerini belirlemede karşılaştığı zorlukları azaltmayı hedefliyor. 

Manuel iş yükü azalacak

ChatGPT ve makine öğrenmesi teknolojilerine yaptığı yatırımlarla veri işleme ve analiz kapasitesini önemli ölçüde artıran Cardata, “İleri teknolojiler, doğal dil işleme ve görsel tanıma yetenekleri sayesinde, ruhsat fotoğrafları gibi görsel verilerden anlamlı bilgiler çıkarma konusunda devrim niteliğinde bir kapasite sunuyoruz. Sigorta sektörü için bu, hasar anında veya poliçe yenileme süreçlerinde araç değerlerinin daha hızlı ve doğru bir şekilde tespit edilmesi anlamına geliyor. Cardata’nın ChatGPT entegrasyonu, kullanıcıların sorgularına anında yanıt verebilen interaktif bir hizmet sunuyor. Bu sayede, müşteri hizmetleri ve destek süreçlerinde büyük bir verimlilik artışı sağlanırken, kullanıcı deneyimini de önemli ölçüde iyileştirilmiş olacak. Manuel iş yükü azalacak“ açıklamasını yaptı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER