13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

‘Car Check Center’ ile kaskoda yüksek prime son!

ALC Servis-Koru Sigorta iş birliği ile hayata geçirilen Car Check Center projesi ile Koru Sigorta’dan kasko yaptıran araç sahipleri, en yakın ALC Servis hizmet noktasına giderek araçla ilgili hasar ve mekanik kontrollerini gerçekleştirecek. Kontrol sonucuna göre muafiyet oranı, araç sahibi lehine düzenlenecek. Sigortalılar kaskoda yüksek prim ödemek zorunda kalmayacak.

ALP SÜER/SİGORTAMEDYA ÖZEL

ALC Servis, Koru Sigorta iş birliği ile Car Check Center adlı projeyi hayata geçirdi. Söz konusu uygulama ileKoru Sigorta’dan kasko yaptıran araç sahipleri, en yakın ALC Servis hizmet noktasına giderek araçla ilgili hasar ve mekanik kontrollerini gerçekleştirecek. Kontrol sonucuna göre ‘muafiyet oranı’, araç sahibi lehine düzenlenecek. Sigortalılar kaskoda yüksek prim ödemek zorunda kalmayacak. Mayıs sonunda Antalya’da gerçekleşen ALC Servis bayi toplantısında yeni projenin tanıtımını yapan Koru Sigorta Genel Müdürü Kasım Yılmaz, ALC Servis ile yaptıkları işbirliğinin sigortalılara sağlanan avantajları anlattı. Aracın kontrol sonucuna göre poliçede belirtilen araç kontrol şartına bağlı olan muafiyet oranının araç sahibi lehine düzenleneceğini ifade eden Yılmaz, araçta eksiklik tespit edilmesi durumunda ise sonuç sigortalılara bildirilip, araçta bulunan eksikliklerin giderilmesine istinaden ilgili muafiyetlerin kaldırılacağını vurguladı.

Koru Sigorta Genel Müdürü Kasım Yılmaz

Kaskolama sürecinde daha verimli olacağız

Bu proje ile Koru Sigorta’nın araç kaskolama sürecinde daha verimli olacağını vurgulayan Yılmaz,  şunları söyledi: “Araç kontrolleri ile hem araç sahipleri hem de Koru Sigorta, araçların fiilini durumunu gözeterek optimum maliyetle kasko poliçesi düzenleyecek. Bu durum hem tüketicinin haklarının korunmasını hem de Koru Sigorta’nın poliçe üzerindeki risklerinin korunmasını sağlayacak. Koru Sigorta’nın geliştirdiği ve sektörde öncü oldukları bu proje, diğer sigorta şirketlerinin de hedefinde olacak.  Özellikle vade boşluğu bulunun araçların sigortalanmasına yönelik belirsizliklerin azaltılmasına olan etkisiyle birlikte Car check Center, kasko sigortası alanında sigortalılaşma oranlarına da pozitif yönde katkı sağlayacak.” 

Sigorta şirketinin sahada kontrol noktası olduk

ALC Servis Genel  Müdürü Mahmut Şevluk Car Check Center projesi ile ilgili olarak, şunları söyledi: “Bu proje ile  sigorta şirketinin sahadaki kontrol noktası olduk. Hem sigorta şirketinin aracın fiziki durumu hakkında tam bir bilgi sahibi olarak sigortaladıkları araç için belirsizliklerin ortadan kalkıyor hem de sigortalının bu sayede yüksek prim ödemek zorunda kalmıyor.” Sigorta şirketi ve sigortalının avantajına olan sistemin araçlar için bir nevi check up uygulaması olduğunu belirten Şevluk, sektörde bu uygulamanın öncü olduğunu ve gelişmesini beklediklerini kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER