22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

Buyerturizm: “Mağdurlar paralarını sigorta şirketinden alacak”

cruise

Apextour kuruluşlarından Buyerturizm sahibi Mehmet Buyan, iflas ettikleri ve yolcularını mağdur ettikleri iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Tatil yapamamaları dışında kimseye bir mağduriyet yaşatmayacağız. Mağdur olanlar sigorta şirketinin onayından sonra paralarını alabilecek” dedi.  

Uzun yıllardır turizm alanında faaliyet gösteren Apextour’un kuruluşlarından Buyerturizm’in iflas ettiği iddialarına ilişkin şirket sahibi Mehmet Buyan’dan cevap geldi. Zor bir dönemden geçtiklerini ifade eden Buyan, “Yaklaşık 500 kişi, sattığımız gemi turlarından mağdur oldu. Ancak mağduriyetlerini gidermek için elimizden geleni yapacağız. Gelecek yıla kadar toparlanacağız. Ayakta kalıp borçlarımızı son kuruşuna ödemek istiyoruz” dedi.

“Bütün satışlarımızda zorunlu tatil sigortalarını yaptık”
Hafta başı itibariyle müşterilerini aramaya başladıklarını ve turları gerçekleştiremeyeceklerini söyledikleri açıklayan Buyan, “Bütün satışlarımızda zorunlu tatil sigortalarını da yaptık. Sigorta şirketleri ile görüşmeye başladık. Mağdur olanlar sigorta şirketinin onayından sonra paralarını alabilecek. Kredi kartı ile ödeyenler bankalardan geri alabilecek. Nakit ödeyenlere de firma olarak senet vereceğiz. En kısa sürede müşterilerimizin paralarını teslim edeceğiz. Tatil yapamamaları dışında kendilerini bir mağduriyet yaşatmayacağız. Bankalardan paralarını alanlara da yeni turlar konusunda yardımcı olduk” diye konuştu.

“İstanbul’daki ofisimizde hizmete devam ediyoruz”
Geçen yıla kadar 20-25 bin kişiye hizmet verdiklerini söyleyen Buyan, “Borçlarımızdan dolayı şu anda böyle bir durumdayız. Ancak gelecek sezona kadar kendimizi toparlayacağız. Kimseyi mağdur etmeden bu süreci atlatacağız. Şu anda İstanbul’daki ofisimizde hizmete devam ediyoruz. Müşterilerimizin bize ulaşamama nedeni ise az kişi çalışıyor olmamız. Bu dönemde bazı işten çıkarmalar yaşandı. İzmir’deki ofisi de kapatmak zorunda kaldık. Mağdur olan müşterilerimizle iletişime geçen çalışanlarımız arasında sıkıntı yaşanmaması için böyle bir karar aldık” dedi.

HÜRRİYET

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER