20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Bütçe endişesinin en doğru ilacı sigorta

chart4Ekonomideki durgunluk söylentileri, yükselen kur ve siyasal istikrarsızlık bireylerin araç, ev ve sağlık gibi değerlere gelebilecek zararın maliyetine karşı endişelendiriyor. Online ve telefon üzerinden sigorta karşılaştırma ve satışı alanında Türkiye’nin ilk ve en geniş platformu Sigortam.net çok uygun fiyatlı primler sayesinde büyük maliyetlerden kurtulmanın kolay olduğuna dair kamuoyunu uyarıyor.Yeni yıla belirsizliklerle giren Türkiye’de ekonomideki durgunluk söylentileri, dolar ve avrodaki hızlı yükseliş, altın fiyatlarındaki hızlı düşüş ve siyasal istikrarsızlık hem bireyleri hem de kurumları endişelendiriyor. Artan risk oranı ve endişe bireylerin, kendileri ya da mal varlıkları üzerinde oluşabilecek hasarların telafisi için oldukça yüksek bir maliyet yükü altında kalabilecekleri ihtimalini doğuruyor.

Küçük ödemeler hayat kurtarıyor

Sigortam.net İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Serdar Dinçaslan, bütçe endişesinin en doğru ilacının sigorta olduğunu söylüyor. Sigorta primlerinin sanıldığı kadar yüksek olmadığını, olası bir risk durumda çok daha fazla maddi zarara uğranılacağını belirten Dinçaslan, küçük sigorta ödemeleriyle herkesin kendisini ve mal varlığını koruyabileceğini ifade ediyor.

Ekonomik belirsizlikler riskleri artırıyor

Sigorta alıcılarının, sigorta teminatlarını titizlikle incelemesi gerektiğinin altını çizen Dinçaslan, karşılaşma olasılığının yüksek olduğu durumların poliçe teminatlarında muhakkak bulunması gerektiğini vurguluyor ve ek teminatlarla süslenip maliyeti şişirilmiş poliçelere dair herkesi uyarıyor. Teminatların ödeneceği sürenin de dikkat edilmesi gereken önemli bir unsur olduğunun altını çizen Dinçaslan, sigortalının zararını en kısa sürede ödeyen, güvenilir sigorta şirketlerinin tercih edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

“Bütçenizden ayıracağınız küçük harcamalarla büyük kazançlar sağlayabilirsiniz” diyen Dinçaslan, Türkiye’de son 2002-2012 yılları arasında trafik kazalarında yüzde 195 artış yaşandığını ve maddi kayıpların en düşük seviyeye indirilebilmesi için zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortasının mutlak suretle yapılması gerektiğini söylüyor.Ekonomik belirsizliklerin sahip olunan değerler üzerindeki riski artırdığına dikkat çeken Dinçaslan, konut sigortasının yangın, hırsızlık ya da su baskını gibi tehlikeleri göğüslemedeki öneminin altını çiziyor. Türkiye’nin büyük fay hatları ile çevrili bir ülke olduğunu hatırlatan Dinçaslan, Zorunlu Deprem Sigortası’nın önemini herkesin anlaması gerektiğini söylüyor. Dinçaslan, özel sağlık sigortasının ise düzenli doktor kontrolüne gitme alışkanlığının düşük olduğu ülkemizde olası sağlık maliyetlerinin önüne geçmenin en iyi yolu olduğunu da belirtiyor. Dinçaslan,2014 yılında da en iyi korumayı en uygun fiyatla sunacaklarını, böylelikle sigorta yaptıracakların bütçelerinin zorlanmayacağını vurguluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER