19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Bulut platformu SAP HANA’ya erişim kolaylaştı

SAPBigDataDünyanın ilk gerçek zamanlı bellek içi bulut platformu SAP HANA’ya erişim kolaylaştı. Kurumsal müşteriler artık SAP HANA Uygulama Servisleri, SAP HANA Veritabanı Servisleri ve SAP HANA Altyapı Servisleri olmak üzere üç seçenek arasından seçim yapabilecek.

Yazılım şirketi SAP, veri alanında ikinci dünya rekorunu kırdı. SAP’nin; HP, Intel, BMMSoft, NetApp ve Red Hat’in de aralarında bulunduğu iş ortaklarıyla birlikte hayata geçirdiği veri ambarı, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. SAP’nin 12,1 petabaytlık veri ambarının geliştirilmesi ve testleri Kaliforniya’nın Santa Clara kentindeki SAP/Intel Petescale laboratuvarında tamamlandı.

Dünyanın ilk gerçek zamanlı bellek içi platformu olan SAP HANA üzerinde hayata geçirilen ve SAP IQ yazılımıyla işletilen dünyanın en büyük veri ambarı, 12,1 petabayt boyutuyla rekoru elde etti. Guinness Dünya Rekorları tarafından bağımsız bir şekilde denetlenen 12,1 petabaytlık veri ambarının başarısı, Kaliforniya’nın Palo Alto şehrinde gerçekleştirilen basın toplantısıyla duyuruldu.

12,1 petabayt, 12 bin 100 terabayt ediyor. 1 petabaytlık veri 223 bin DVD’ye eşdeğer. 1 petabaytlık MP3 arşiviyse çalması toplam 2000 yıl süren bir şarkı listesine karşılık geliyor.

SAP HANA’da yenilikler dünya lansmanında tanıtıldı

Guinness Dünya Rekoru’nun duyurulduğu toplantıda, SAP HANA’daki yenilikler de tanıtıldı. Gerçek zamanlı bellek içi bilişim platformu SAP HANA artık basitleştirilmiş fiyatlandırma, konuşlandırma, erişebilirlik seçenekleri, bulut tabanlı tüketim modellerine geçmeye hazırlanıyor. Kurumsal müşteriler artık SAP HANA Uygulama Servisleri, SAP HANA Veritabanı Servisleri ve SAP HANA Altyapı Servisleri olmak üzere üç seçenek arasından seçim yapabilecek.

Yeni fiyatlandırma politikasıyla SAP HANA’yı kullanmak kolaylaşıyor

SAP HANA’nın yeni fiyatlandırma opsiyonları platforma erişimi kolaylaştırırken, müşterilerin baz fiyatla başlayarak istedikleri opsiyonları seçebilmelerini sağlıyor. SAP müşterileri, dilerlerse uçtan uca platform kullanımını seçebiliyor dilerlerse ihtiyaçlarına uygun hizmetleri ayrı ayrı alabiliyor. SAP HANA’ya geçiş kolaylığı sağlayan sistem müşterilere yenilikleri deneme konusunda imkân sağlıyor. SAP HANA Marketplace’de satışa sunulan SAP HANA Bulut Platformu, 30 dakikadan daha kısa bir sürede SAP HANA’ya erişim sağlıyor. Gelecek nesil uygulamalara yönelik birleşik platformdan hemen faydalanmaya başlayan müşteriler, abonelik sözleşmesinin sağlamış olduğu esneklikle kolay bir şekilde satın alma, konuşlandırma ve çalıştırma hizmetlerini gerçekleştirebiliyor.

Yeni SAP HANA Bulut Platformu, müşterilerin SAP HANA tarafından desteklenen uygulamaları öğrenmesini, denemesini ve satın almasını sağlayan online mağaza SAP HANA Marketplace’de 128 GB’den 1 TB’ye kadar değişen boyutlarda deneme ve satın alma deneyimi sunuyor.

Vishal Sikka: “Başarının gururunu yaşıyoruz”

Teknoloji ve İnovasyondan Sorumlu SAP Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Vishal Sikka,  dünya rekoru ve yeni SAP HANA hizmetleri hakkında şunları söyledi: “SAP HANA ve SAP IQ’yu bir araya getirerek kırdığımız dünya rekoru, mühendislik ekibimize vermiş olduğum bir ‘aya ayak basma’ göreviydi. Hedefimiz, büyük veriyi gerçek zamanlı, hızlı ve ölçeklenebilir analitiklerle bir araya getirme konusunda yeni bir eşiği aşmaktı. Bunu başarmanın gururunu yaşıyoruz. SAP HANA platformunun büyük veri ve iş analitiğine getirdiği inovasyon, maliyet avantajı ve yüksek performans, SAP teknolojisiyle birleşerek bu muazzam rekora imza atmamızı sağladı. Bu rekorla birlikte SAP’nin devrim yaratan SAP HANA platformuna erişimi kolaylaştırmayı hedefledik ve pazar erişimini basitleştirdik. Böylece müşterilerimiz ve iş ortaklarımız SAP HANA’nın gücünü deneyimleyebiliyor ve bulut tabanlı yazılımda yeni eşikleri aşmak üzere diledikleri uygulamalar arasından kolayca seçim yapabiliyor. Her ölçekte kurumu, SAP çözümleriyle iş süreçlerini geleceğe taşımaya davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER