22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

Bülent Yük‘den Cevdet Yılmaz’a ziyaret

ATO Meclis Üyesi ve TOBB SAİK İl Delegesi Bülent Yük ve beraberindeki heyet, SEDDK’nın Gri Sigorta ve Mellce Sigorta’ya el koymasının ardından ortaya çıkan sorunları aktarmak amacıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ı ziyarette bulundu.

SEDDK’nın iki sigorta şirketine el koymasının ardından sektör paydaşlarının sürece ilişkin değerlendirmeleri devam ediyor.

Bu kapsamda, ATO Meclis Üyesi ve aynı zamanda TOBB SAİK İl Delegesi Bülent Yük, SEDDK‘nın Gri Sigorta ve Mellce Sigorta‘ya el koymasının ardından ortaya çıkan sorunları dile getirmek amacıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz‘ı ziyaret etti.

“Sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması gerek”

Gri Sigorta ve Mellce Sigorta’ya El Koyması Sonrası Yaşanan Sorunları Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz‘a ileten Yük, “Bizler el konulan şirketlere neden el konulduğunu sorgulamıyoruz. Ancak, bu sürecin doğru bir şekilde yönetilmediğini ve bu yüzden sigortalılar ile acentelerin mağdur edilerek karşı karşıya getirildiğini düşünüyoruz. Bu sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguluyoruz. Uygulanan yol haritası sonucu açılacak birçok dava olacak ve bunlar adli olaylara sebebiyet verecek” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz‘a sorun tespitleri ve alternatif çözüm önerilerini içeren bir dosyanın teslim edildiği bilgisini de aktaran Yük, görüşmenin çok faydalı geçtiğine vurgu yaparak “Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz Bey konuyu dikkatlice dinleyip notlar aldı. Ben sorunun çözülmesi noktasında umutluyum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER