25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

BNP Paribas Cardif’ten çocuklara özel bilim atölyeleri

Bu yıl 50’nci kuruluş yıldönümünü kutlayan BNP Paribas Cardif, Bilim Kahramanları Derneği iş birliği ve 50’ye yakın gönüllü çalışanıyla İstanbul ve Mersin’de yer alan 8 ayrı devlet okulunda düzenlediği Bilim Atölyeleri’nde 500 çocuğu bilimle buluşturdu. 

BNP Paribas Cardif, topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Bilim Kahramanları Derneği ile yeni bir iş birliğini hayata geçiren şirket, Cardifi gönüllüleriyle İstanbul ve Mersin’de yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 8 ayrı devlet okulunda, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi için çalışmalar yapmak, çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlamak amacıyla tasarım odaklı STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics – Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) Bilim Atölyeleri düzenlendi.

Projeyi, BNP Paribas Grubu’nun global olarak yürüttüğü 1 Milyon Saat Gönüllülük Programı çerçevesinde gerçekleştirdiklerini belirten BNP Paribas Cardif Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceren Höbek Semayiş, “Bilim Kahramanları Derneği iş birliği ile düzenlediğimiz projemiz, 50’ye yakın gönüllü çalışanımızın iş saatleri içerisinde gönüllük hareketine katkı sağlamalarıyla hayata geçti. Öncelikli olarak Bilim Atölyeleri’nde eğitmen olabilmek amacıyla eğitimler alan Cardif’li gönüllülerimiz, sonrasında İstanbul ve Mersin’de yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 8 ayrı devlet okulunu ziyaret etti. Cardif’li gönüllülerimiz, bu okullarda gerçekleştirdikleri 90 dakikalık atölyeler ile 3’üncü ve 4’üncü sınıf (8-10 yaş) öğrencilerine Dans Eden Robot tasarımı yaptırdı. Böylece BNP Paribas Cardif’in 50’inci yıl etkinlikleri kapsamında yaklaşık 50 Cardif gönüllümüzün katılımıyla, 500 çocuğumuzun bilimle ilişkili bir konuyu eğlenceli ve uygulamalı bir şekilde deneyimlemeleri sağlandı. Yapılan aktiviteye ek olarak projeye dahil edilen öğrencilerimizin her birine, kullanılacak atölye malzemeleri ve bilim temalı aktivite kitabı içeren bir ‘Her Çocuk Mucit Doğar Bilim Seti’ hediye edildi” diye konuştu.

Sosyal sorumluluk ön planda

Yıl boyunca Spastik Çocuklar Derneği, TOG, Ahbap ve TEV gibi sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yürüterek deprem bölgesine yönelik yardım ve çalışmalar gerçekleştiren BNP Paribas Cardif Türkiye, bünyesinde kurduğu Topluma Fayda Kulübü ile Bitlis’te bulunan bir köy okulunun hem ihtiyaçlarını karşıladı hem de çocuklara kışlık kıyafet desteği sundu. TEV işbirliği ile depremden etkilenen üniversite öğrencilerine yönelik burs desteğini de devam ettiren şirket, şimdi de Acil İhtiyaç Projesi Vakfı iş birliği ile her sene düzenlediği Dilek Ağacı Projesi ile 100 çocuğun dileğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER