17 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

BNP Paribas Cardif’den BES müşterilerine “katkı” sağlayan kampanya

BNP Paribas Cardif, BES müşterilerine özel hazırladığı “Birikim Sizden Ek Fayda Bizden” kampanyası ile tek seferde yatırılan 50 bin TL ve üzeri ek katkı payı/başlangıç kapitali ödemesine maksimum 1.400 TL’ye kadar ek fayda hediye ediyor.

BNP Paribas Cardif, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) müşterilerine özel bir kampanya başlattı. “Birikim Sizden Ek Fayda Bizden” adı verilen kampanya kapsamında tek seferde yatırılan 50 bin TL ve üzeri ek katkı payı/başlangıç kapitali ödemesine, maksimum 1.400 TL’ye kadar ek fayda hediye edilecek. 

2023 yılı için 140.535 TL olarak belirlenen devlet katkısı üst limitinin yüzde 30’u hesaplanarak elde edilen devlet katkısı 42.160,5 TL ediyor. BNP Paribas Cardif’in BES müşterileri, tek seferde 50 bin TL ve üzeri yapacakları ek katkı payı/başlangıç kapitali ödemesi ile BNP Paribas Cardif tarafından sağlanan ek fayda tutarından yararlanırken devlet katkısından da daha yüksek miktarda kazanç elde edebilecekler.

Birikim Sizden Ek Fayda Bizden!” sloganıyla gerçekleştirilen ve 16 Ekim-31 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak kampanyaya katılacak müşteriler, BNP Paribas Cardif BES hesaplarına internet şubesinden, Cepte Cardif uygulamasından, özel müşteri temsilcileri, özel müşteri hattı ya da acenteler aracılığıyla, havale veya kredi kartı ile ek katkı payı/başlangıç kapitali ödemesi gerçekleştirebilecekler.

Doğru fon yönetimi yatırımcıya değer katıyor 

Müşterilerine fayda sağlayan BES kampanyalarının yanı sıra BES fon yönetimi alanında da müşterilerinin birikimlerine değer katan şirket, Teknoloji Sektörü Değişken Emeklilik Yatırım Fonu (BZY) ve Birinci Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu (BPU) ile yatırımcılarına kazanç sağlıyor.

BNP Paribas Cardif Türkiye’nin asgari yüzde 80’i teknoloji temalı varlıklarda değerlendirilen BZY Fonu, değişen piyasa koşullarına göre hem sermaye kazancı hem de temettü ve faiz geliri elde etmeyi hedefliyor. Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlerin sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak yatırımcıların bu şirketlerin kazançlarına, büyüme olanaklarına ve değer artışlarına iştirak etmesini sağlama stratejisiyle yönetilen BZY Fonu, yılbaşından 3 Ekim 2023 tarihine kadar yüzde 88 brüt getiriye ulaştı.

Şirket, BPU Fonu ile de BEFAS’ta işlem gören Kamu Yabancı Para (Döviz) Cinsinden Borçlanma Araçları fonları arasında son 6 aylık getiride ve yılbaşından itibaren 3 Ekim 2023 tarihine kadar geçen süre içinde 1’inci sırada yer alıyor. Ağırlıklı olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uluslararası piyasalarda ihraç edilen ABD Doları cinsi Eurobond’lar başta olmak üzere yabancı para cinsinden kamu ve özel sektör tahvil-bonolarından oluşacak bir portföye yatırım yaparak yatırımcılarına değer kazandıran BPU Fonu, döviz cinsinden getiri elde etmek ve gerçekleştirdiği eurobond yatırımlarından düzenli ve sürekli gelir akışı yaratmak amacıyla oluşturulmuştur. BPU fonu, yılbaşından 3 Ekim 2023 tarihlerine kadar değerlendirildiğinde BEFAS Platformunda işlem gören Kamu Yabancı Para (Döviz) Cinsinden Borçlanma Araçları fon türü kategorisindeki fonlar arasında yüzde 55’lik getiri oranıyla birinci sırada yer alıyor.

BES fon yönetimini TEB Portföy Yönetimi A.Ş. aracılığıyla müşterilerine sunan BNP Paribas Cardif, BES katılımcılarına sunduğu fonların yönetimini yakından takip ederek katılımcıların fon getirisi ile ilgili düzenli bilgilendirilmesini sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER