15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Bireysel müşteriler seyahat sigortasında interneti tercih ediyor

acente rapor sigortaSigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi’nin hazırladığı rapora göre Nisan ayında, bireysel müşteriler seyahat sigortalarını internet üzerinden satın almayı tercih etti

Sigortasikayeti.com.tr’nin Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi’nin Nisan ayına ait raporundan düzenlediği bilgilere göre, internet üzerinden seyahat sigortası bireysel poliçe adetlerinde bir önceki aya göre yükseliş gözlendi. Rapora göre, Mart ayında internet üzerinden seyahat sigortası bireysel poliçe adedi oranı yüzde 7.1 iken, Nisan ayında bu oran yüzde 13.0’a kadar yükseldi. Kurumsal poliçe adedi sayısında ise yüzde 26.1 oran ile bir önceki aya göre düşüş yaşandı.

İnternet üretim kaynaklı seyahat sigortaları poliçe adedi oranı, 2014 yılı Mart ayında yüzde 77.5 olarak gerçekleşmişti. 2014 yılında internet üzerinden düzenlenen seyahat sigortaları kurumsal poliçe adedi oranı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla artışını sürdürdü. Bu oran geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 3.2 seviyelerindeydi.

Sağlık sigortalarında ise internet üretim kaynağı üzerinden bireysel poliçe adedi sayısı ise Nisan ayında yüzde 5.4’lük oranla Mart ayına göre yükseliş kaydetse de 2013 yılının aynı dönemine kıyasla düşüşünü sürdürmeye devam etti. Bu oran geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 10 civarlarındaydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER