15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Bavula sigortanızı koymayı unutmayın!

aksigorta saglikTürkiye’de yurt dışına seyahat eden tatilcilerin sadece yüzde 13-14’ü seyahat sağlık sigortası yaptırıyor. Yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilecek pek çok riski güvence altına alan Aksigorta, Premium Seyahat Sigortası ile huzurlu bir tatil fırsatı sunuyor.

Tatile çıkarken aylarca hayalini kurduğumuz deniz, güneş, dinlenme ve eğlence fırsatı, içimizi kıpır kıpır ederken, hiçbir olumsuzluğu aklımıza getirmek istemeyiz. Kendimizi en özgür hissettiğimiz an olan tatilde tüm kaygılardan uzak kalmak isteriz. Oysa uzmanlar, seyahate çıkanların yüzde 65’inin herhangi bir sebepten dolayı bir süre kendini hasta hissettiğini, yüzde 15’inde ciddi hastalık belirtileri ortaya çıktığını, yüzde 8’inin hastalık nedeniyle doktora gittiğini, yüzde 6’sının ise seyahati yarım bırakıp geri dönmek zorunda kaldığını belirtiyorlar.

Yurt dışına seyahat edenlerin sadece yüzde 13-14’ü sigortalı
Türkiye’de yurt dışına seyahat eden tatilcilerin sadece yüzde 13-14’ü seyahat sağlık sigortası yaptırıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2013’te yurt dışına çıkan kişi sayısı 8 milyon 11 bin 654 iken, aynı dönemdeki seyahat sağlık sigortası poliçe adedi 1 milyon 52 bin 862 adet olarak gerçekleşti. Seyahat Sağlık Sigortası poliçe adedinin yıllar içinde yükseldiğini, ancak hala yeterli düzeyde bulunmadığını belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, 2012’de yurt dışına çıkan 6 milyon 273 bin 993 kişiden 904 bin 151’inin, 2013’te 8 milyon 11 bin 654 kişiden 1 milyon 52 bin 862’sinin seyahat sağlık sigortası yaptırdığını söyledi.

Aksigorta Premium Sağlık Sigortası’nın teminatları
Aksigorta Premium Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatleri sırasında yaşanan acil hastalık ve/veya kaza sonucu oluşabilecek acil tıbbi yardım masraflarını, poliçelerinde yazan limitler dâhilinde teminat altına alıyor. Yurt dışında aniden hastalanma veya yaralanma durumunda; hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile ilaç masraflarını 30 bin Euro’ya kadar limitle, acil diş tedavi giderlerini ise 60 Euro’ya kadar karşılıyor. Ayrıca yurt dışında aniden hastalanma veya yaralanma durumunda ambulans tarafından en uygun ve en yakın tıbbi merkeze transferi sağlanıyor. Aksigorta Premium Seyahat Sigortası acil sağlık sorunlarından bagaj kaybına kadar birçok kaygıdan uzak kalarak, keyifli bir tatil geçirmeyi de mümkün kılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER